Mrówki faraona

Pochodzenie: gatunek kosmopolityczny, synantropijny (przystosowujący się do otoczenia); prawdopodobnie mrówki faraona pochodzą z Afryki Zachodniej lub Indonezji.

Występowanie: środowisko ludzi; sprzyjające warunki to wilgotność powietrza w granicach 80% oraz temperatura  25-30 °C; najczęściej osiedla się w kuchniach, łazienkach; niedomknięte pudełka lub kasety wideo to także idealne miejsca na gniazda zaadaptowane.

Wygląd: robotnice 1,9–2,5 mm długości, koloru od jasnożółtego do brązowo czerwonego; oczy względnie małe, mają sześć lub osiem przyoczek;  czułki 12-segmentowe, trzy ostatnie są zgrubione i tworzą tak zwaną buławkę; mrówki faraona posiadają żądło.

Pokarm: wszelkie produkty zawierające białko, głównie produkty mięsne.

Cechy ogólne: tworzą kolonie, w których panuje ściśle określona hierarchia; na kolonię składa się wiele płodnych samic i tysiące robotnic, a kolonie ściśle ze sobą współpracują (w przeciwieństwie do pozostałych gatunków mrówek).

Szkodliwość: niszczą żywność; zanieczyszczają powierzchnie; niekiedy ich ukąszenia mogą wywoływać niepożądane reakcje alergiczne.

Zwalczanie: profesjonalnie wykonana dezynsekcja: oprysk, nakrapianie lub granulat.

Ciekawostka: nazwa gatunku została nadana przez Linneusza, który uznał właśnie ten gatunek mrówek za sprawcę plag egipskich; jeśli mrówki znajdą większy kąsek, oznaczają drogę do niego swoimi feromonami i w ciągu 15 minut zwarta grupa robotnic transportuje zdobycz do gniazda.

Wyszukaj

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, aby z łatwością znaleźć to, czego potrzebujesz.

Dane kontaktowe

Tel: 799-355-552
E-mail: biuro@dezynfeusz.pl
NIP: 5242495143
REGON: 015690013

Dezynfeusz - natychmiastowe działanie i potwierdzona skuteczność!

Nasze oddziały

Jesteśmy ogólnopolską firmą, która ma swoje oddziały w wielu miastach kraju.

Dlatego niezależnie od Twojego położenia przyjedziemy, aby Ci pomóc!

Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Ci oddział i zadzwoń!