Nornice

Pochodzenie: gatunek gryzonia z rodziny chomikowatych.

Występowanie: pospolity gatunek gryzoni ssaków żyjących w Europie i Azji; wszystkie typy lasów oraz zarośla; wilgotne i porośnięte krzewami biotopy (środowisko, w którym żyją zwierzęta, rośliny i mikroorganizmy); blisko kopców, powalonych drzew oraz szczególnie pod olchami.

Wygląd: długość tułowia do 10 cm; długość słabo owłosionego ogona do 5 cm; masa ciała większa niż 30 g; duże oczy; lekko zaokrąglony, pokryty wąsami pyszczek; szerokie, cienkie i zaokrąglone uszy; różowe, nieowłosione nozdrza; futro szare z odcieniem rudego.

Pokarm: wiosną i latem – liście, owady, zioła, larwy, kora drzew, nasiona; zimą – owoce, nasiona, nadziemne części roślin zielonych, kłącza, bezkręgowce.

Cechy ogólne: z reguły nornice prowadzą nocny tryb życia, ale zdarza się, że poszukują pokarmu także za dnia; prowadzą osiadły tryb życia; kopią niezliczone podziemne korytarze; są bardzo płochliwe; świetnie wspinają się po pniach i gałęziach drzew.

Szkodliwość: nornice niszczą korę drzew, korzenie i łodygi uprawianych roślin.

Zwalczanie: profesjonalnie przeprowadzona deratyzacja.

Ciekawostka: nornice są bardzo wrażliwe na fale dźwiękowe, ale mają też zdolność szybkiego przystosowania się do otoczenia, dlatego nie należy wydawać pieniędzy na odstraszacze akustyczne, ponieważ nornice po kilku dniach uodpornią się na nie.

Wyszukaj

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, aby z łatwością znaleźć to, czego potrzebujesz.

Dane kontaktowe

514 583 200 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały

Jesteśmy ogólnopolską firmą, która ma swoje oddziały w wielu miastach kraju. Dlatego niezależnie od Twojego położenia przyjedziemy, aby Ci pomóc! Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Ci oddział i zadzwoń!

Dezynfeusz - natychmiastowe działanie i potwierdzona skuteczność!