Prusaki

Pochodzenie: gatunek karaczana z rodziny zadomkowatych; owady kosmopolityczne, wywodzące się z Azji; w Polsce występują jako gatunek synantropijny (przystosowujący się do warunków zmieniającego się otoczenia).

Występowanie: mieszkania, magazyny, piekarnie, szpitale, szatnie, wilgotne pomieszczenia; szczeliny, trudno dostępne miejsca, listwy podłogowe, zakamarki mebli, okolice rur i klatek wentylacyjnych.

Wygląd: ciało długości 10-13,3mm; kolor brudnożółty z odcieniem czerwonego; dobrze rozwinięte tylne skrzydła; wydłużona płytka nadodbytowa; cienkie, długie, biczykowate czułki; stopy wyposażone w przylgę i haczyki.

Pokarm: owoce, marchew, ziemniaki, mąka, pieczywo, cukier.

Cechy ogólne: samice są mniej ruchliwe niż samce; owady te pochodzą z ciepłych stref klimatycznych, dlatego już temperatura -2’C jest dla nich śmiertelna.

Szkodliwość: zanieczyszczają produkty spożywcze swoimi wylinkami i odchodami; rozprzestrzeniają dżumę, cholerę, trąd, biegunkę i gruźlicę.

Zwalczanie: profesjonalnie przeprowadzona dezynsekcja.

Ciekawostka: Prusaki nie fruwają, a jedynie używają swoich skrzydeł jako spadochronu podczas upadku z wysokich powierzchni.

Wyszukaj

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, aby z łatwością znaleźć to, czego potrzebujesz.

Dane kontaktowe

514 583 200 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały

Jesteśmy ogólnopolską firmą, która ma swoje oddziały w wielu miastach kraju. Dlatego niezależnie od Twojego położenia przyjedziemy, aby Ci pomóc! Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Ci oddział i zadzwoń!

Dezynfeusz - natychmiastowe działanie i potwierdzona skuteczność!