Blog

Grzyb domowy niszczący budynki – Serpula lacrymans

Wilgotność w naszych mieszkaniach może być związana z niesprawnym lub wadliwym systemem wentylacyjnym. To własnie odpowiednia wentylacja pomaga utrzymać nasz budynek w odpowiedniej kondycji. Długotrwałe utrzymywanie się wilgoci w naszych domostwach może powodować jednak poważne problemy zdrowotne, do których nie możemy dopuścić.

Jak osuszyć budynek?

Obecność wody w ścianach budynków może być związana z wilgotnością kapilarną. Występuje ona najczęściej w budynkach, które nie posiadając izlacji poziomej. Osuszanie ścian na własną rękę nigdy nie będzie tak skuteczne jak innowacyjna metoda elektroosmozy. Tylko ten zabieg pozwala na wypychanie wody z murów i jednocześnie eliminację wilgoci.

Jak usunąć grzyba ze ściany?

Występowanie wilgoci sprzyja rozwijaniu się mikroorganizmów. Atrakcyjne warunki klimatyczne, tj. umiarkowane temperatury także związane są z obecnością grzybów i pleśni na ścianach budynków. Pleśń nie tylko osłabia warunki estetyczne naszego mieszkania, ale przede wszystkim zdrowotne! Toksyny wytwarzane przez grzyby i pleśnie mogą działać drażniąco na nasz układ oddechowy i osłabiać go.

Jak pozbyć się wilgoci?

Wilgotność w naszych mieszkaniach może być związana z niesprawnym lub wadliwym systemem wentylacyjnym. To własnie odpowiednia wentylacja pomaga utrzymać nasz budynek w odpowiedniej kondycji. Długotrwałe utrzymywanie się wilgoci w naszych domostwach może powodować jednak poważne problemy zdrowotne, do których nie możemy dopuścić.

Skąd się biorą pluskwy?

Ludziom wydaje się, że obecność pluskiew w domu to niezaprzeczalnie skutek brudu i bałaganu. Osoby, które dotknął ten problem czują się zawstydzone, a inni bardzo szybko je osądzają. A tak naprawdę, pluskwy wcale nie zwracają uwagi na to czy dom jest czysty czy panuje tam nieporządek!

Sposób na dezynfekcję strychu

Czy na Twoim strychu też jest ciepło i sucho? Bo musisz wiedzieć, że takie warunki wręcz sprzyjają, zagnieżdżaniu się gołębi, innych gatunków ptaków, a nawet kun domowych. A to nie oznacza nic dobrego. Jednak wyjaśnijmy sprawę od początku. Ptaki i inne zwierzęta z pewnością poczują się doskonale i bezpiecznie w zaciszu Twojego strychu. Co prawda nie spędzą tam całego życia, bo tuż po okresie godowym i odchowaniu młodych ptaki zazwyczaj opuszczają swoje siedziby.

Sposób na dezynfekcję piwnicy

W piwnicach, szczególnie w starym budownictwie, najczęściej panują niezwykle wilgotne warunki. A więc to oczywiste, że w takich warunkach będą namnażały się bakterie i wirusy. Bardzo prawdopodobne jest też to, że powstawanie tam szkodliwy grzyb i pleśń. Jeśli nawet kogoś wcale nie przeraża obecność bakterii, wirusów czy grzyba w piwnicy, to na pewno przerazi go wiadomość, że wszystko co znajduje się w jego piwnicy także będzie zainfekowane.

Sposób na dezynfekcję piaskownicy

Wszyscy z sentymentem powracamy do wspomnień z dzieciństwa, kiedy to urządzaliśmy konkursy na najpiękniejszą babkę piaskową lub z wielkim poświeceniem budowaliśmy zamek w piaskownicy. Prawda, że to był taki beztroski i przyjemny czas? Teraz zapewne nie masz już okazji, by korzystać z takiej formy rozrywki, jednak z pewnością zdarzyło Ci się obserwować beztrosko bawiące się dzieci. Nasi eksperci również przyglądali się wielu piaskownicom i doszli do przerażających wniosków:

Sposób na dezynfekcję studni

Pewnie spotkałeś się z karteczką „woda niezdatna do picia”. A czy zastanawiałeś się co ten komunikat tak naprawdę oznacza? Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że każda studia co jakiś czas wymaga przeglądu. Zanieczyszczenie gleby, wirusy i bakterie, które znalazły się w ujęciu – wszystko to może ujemnie wpłynąć na nasze zdrowie. I to właśnie najczęściej stoi za przyczyną braku wody zdatnej do picia.

Sposób na dezynfekcję pomieszczeń sanitarnych

Toalety restauracyjne, szpitalne, szkolne, zaplecza sklepów czy hurtowni. Wszyscy wiemy, jak wiele bakterii, wirusów i grzybów czai się w pomieszczeniach sanitarnych. Niektóre z tych organizmów, szczególnie, kiedy posiadają dobre warunki do rozmnażania, potrafią być niezwykle groźne dla zdrowia człowieka.

Sposób na dezynfekcję pojazdów

Dlaczego powinniśmy dezynfekować pojazdy? Przede wszystkim po to, żeby pozbyć się bakterii i zabrudzeń, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie! Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak szkodliwy może być samochód, który nigdy nie był należycie zdezynfekowany, a jest wyposażony w klimatyzację.

Sposób na dezynfekcję po powodzi

Powódź niesie za sobą ogromne zniszczenia. Zalane podłogi i ściany, sprzęty domowe, samochody i pomieszczenia gospodarcze. Nieustanna wilgoć, jak również wszystkie chemikalia i zanieczyszczenia, które zabrała ze sobą woda, dostają się do naszych domów, osiadają na ścianach i podłogach.

Sposób na dezynfekcję lokalu po padniętych zwierzętach

Wszyscy kochamy swoje pupile domowe. Jednak czasami zdarza się, że i one od nas odchodzą. Mimo, że wydaje się to naturalnym biegiem rzeczy, to jest to także dosyć niebezpieczna sytuacja. Bo zwierzątko domowe to nie tylko radość i zabawa – to żywy organizm, w którym nieustannie namnażają się bakterie. Gdy zwierzę umrze, jego martwy organizm jest idealnym polem do rozwoju groźnych bakterii i wirusów.

Sposób na dezynfekcję mieszkania po osobie zmarłej

Dezynfekcja mieszkania po osobie zmarłej powinna zostać przeprowadzona przez specjalistyczną firmę, zajmująca się tego typu usługami. Tylko takie firmy dysponują odpowiednimi środkami dezynfekcyjnymi, a także środkami ochronnymi pozwalającymi na przebywanie wewnątrz pomieszczeń, w których obecna jest krew, wydzieliny, bakterie lub wirusy.

Co Nas wyróżnia?

Dyskrecja

Skuteczność 

Bezpieczeństwo

Szybkość

 

Oszczędność

Kultura

 

Opinie klientów

Facebook

opinia-facebook

Google

opinia-google-2

Oferteo

opinia-facebook

Google

opinia-google
Media o nas
tvs
gosc-niedzielny
dziennik-wschodni
Nasi klienci
KIRCHHOFF-Automotive
miasto-katowice
muzeum-gliwice

Dane kontaktowe

732 081 245 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały

Śląsk - Będzin, Bieruń, Blachownia, Bukowno, Bytom, Chełm Śląski, Tarnowskie Góry, Toszek, Tychy, Świętochłowice, Chorzów, Chrzanów, Cieszyn, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Imielin,, Piekary Śląskie, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kalety, Katowice, Kłobuck, Knurów, Koniecpol, Koziegłowy, Krzanowice, Krzepice, Kuźnia Raciborska, Lędziny, Libiąż, Lubliniec, Łaziska Górne, Łazy, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Myszków, Mysłowice, Ogrodzieniec, Olkusz, Orzesze, Oświęcim, Pilica, Poręba, Pszczyna, Pszów, Radzionków, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Ruda Śląska, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Strumień, Sławków, Szczekociny, Szczyrk, Ustroń, Wilamowice, Wisła, Wojkowice, Woźniki, Zabrze, Zawiercie, Żarki, Żory, Żywiec i okolice.

Małopolska - Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Wieliczka, Olkusz, Andrychów, Skawina, Myślenice, Oświęcim, Chrzanów, Wadowice, Brzesko, Trzebinia, Kęty, Nowy Targ, Krzeszowice, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Chełmiec, Tarnów, Wolbrom, Libiąż, Limanowa, Grybów, Zabierzów, Stary Sącz, Niepołomice, Nowy Targ, Brzeszcze, Czarny Dunajec, Miechów, Dąbrowa Tarnowska, Kalwaria Zebrzydowska, Żabno, Bochnia, Tuchów, Oświęcim, Rabka-Zdrój i okolice.

Opolskie - Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Brzeg i okolice.

Dolnośląskie - Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra i okolice.

Wielkopolskie - Poznań, Gniezno, Leszno i okolice.

Kujawsko-Pomorskie - Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i okolice.

Pomorskie - Gdańsk, Gdynia, Rumia, Słupsk, Sopot, Elbląg i okolice.