SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl

Jak pozbyć się os?

Osa to mały, czarno-żółty owad z charakterystycznym odwłokiem. Swoje gniazda buduje pod ziemią, w norach będących pozostałością po drobnych ssakach. Osy żywią się przede wszystkim kwiatowym nektarem i słodkimi sokami oraz owocami.

Ze względu na podziemne gniazda, szczególnie niebezpieczne jest chodzenie boso. Nieopatrznie możemy nadepnąć na osę, a ta bez wahania nas zaatakuje. Przebywając na świeżym powietrzu musimy uważać także na nasze pożywienie. Połknięcie owada może być dla nas śmiertelne. Szczególnie niebezpieczne jest bowiem użądlenie w okolicach szyi – co może spowodować problemy z oddychaniem.

Osa kąsa boleśnie. Nie zagraża życiu osobie nieuczulonej. Jednakże nie zawsze mamy okazję się przekonać, czy to właśnie my jesteśmy na nią uczuleni. Ważne jest więc rozważne spędzanie czasu na wolnym powietrzu. Kiedy już zauważymy owada, nie powinniśmy wykonywać gwałtownych ruchów, bo odbierając to jako atak – może nas użądlić.

Osy są niebezpieczne nie tylko dla nas. Mogą dokuczać także naszym zwierzętom, które urządzając łowy mogą przypadkowo połknąć tego owada i narazić się na poważne zagrożenie. Nawet nieuczulony człowiek użądlony w szyję – puchnie, co w efekcie może doprowadzić do uduszenia. 

Jeśli zauważymy dużą liczbę osobników, możemy wnioskować, że w pobliżu osy założyły gniazdo. Ich usunięcie we własnym zakresie nie jest bezpiecznym pomysłem. Najlepiej zwrócić się do profesjonalistów. Dezynfeusz ma ogromne doświadczenie w dezynsekcji i usuwaniu groźnych owadów.

Dzięki specjalnie dobranym środkom i wieloletniemu doświadczeniu proces eliminowania owadów jest bezpieczny zarówno dla domowników, jak i dla środowiska. Warto więc proces usuwania gniazda zlecić fachowcom.

Dane kontaktowe

732 081 245 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały
Jesteśmy ogólnopolską firmą, która ma swoje oddziały w wielu miastach kraju. Dlatego niezależnie od Twojego położenia przyjedziemy, aby Ci pomóc! Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Ci oddział i zadzwoń!

Dezynfeusz - natychmiastowe działanie i potwierdzona skuteczność!