ZWALCZANIE PLUSKIEW

Chcesz szybko, skutecznie i dyskretnie pozbyć się pluskiew? Zadzwoń:
732 081 245 - Zadzwoń teraz!

Jak wygląda gniazdo pluskiew?

Jeżeli chcesz zidentyfikować jak wygląda przykładowe gniazdo pluskiew, zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami – kliknij tutaj.

Gniazdo pluskiew – jak powstaje i jak się przed nim chronić?

Pluskwy to nieprzyjemne owady, które są częstym problemem w domach i mieszkaniach. Chociaż mogą wydawać się niewielkie i niegroźne, mogą być przyczyną odczynów alergicznych na skórze i problemów ze snem, dlatego warto wiedzieć, jak je zwalczać.

Jednym z najważniejszych elementów w walce z pluskwami jest zrozumienie, jak powstaje gniazdo tych owadów. Pluskwy preferują ciepłe i wilgotne środowiska, takie jak łóżka, meble tapicerowane i podłogi. Gniazda pluskiew zwykle znajdują się w pobliżu miejsc, w których żywią się krwią, czyli w pobliżu łóżka. Tam mogą składać jaja i zacząć się rozmnażać, co skutkuje coraz większą liczbą tych owadów w domu.

W przypadku już istniejącego problemu z pluskwami, warto sprawić sobie specjalny monitoring z feromonami na pluskwy, aby móc je jednoznacznie zidentyfikować. Najlepiej jednak skonsultować się z profesjonalistami, którzy pomogą w zwalczaniu pluskiew i zapobieganiu powstawania nowych gniazd. Należy również unikać kupowania używanych mebli, zwłaszcza łóżek i materacy, które mogą być nosicielami jaj pluskiew.

Jak wygląda gniazdo pluskiew?

Pluskwy nie tworzą tradycyjnych gniazd, jak to jest w przypadku os czy pszczół. Zamiast tego, preferują schronienie w ciasnych i zaciemnionych miejscach, w których mogą ukrywać się przez większą część dnia i wychodzić nocą w celu żerowania.

Pluskwy preferują siedliska, takie jak łóżka, fotele, kanapy, meble tapicerowane, dywany i materace, a także miejsca, w których skrywają się ludzie, takie jak przechowalnie garderoby i szafy. W tych miejscach pluskwy mogą składać jaja i rozmnażać się, tworząc „gniazda” lub populacje.

Nie jest łatwo zobaczyć same gniazda pluskiew, ponieważ są one zazwyczaj bardzo małe i dobrze ukryte. Zwykle składają się one z jaj, larw i dorosłych pluskiew, które mogą być rozmieszczone wokół określonego obszaru, takiego jak łóżko lub kanapa. Gniazda pluskiew są czasami przyczyną nieprzyjemnego zapachu, który jest wynikiem ich odchodów i wydzielanego przez nie feromonu, który przyciąga inne pluskwy (słodkawy zapach zgniłych owoców).

Dlatego, jeśli podejrzewasz, że masz problem z pluskwami, powinieneś zwrócić uwagę na takie objawy, jak świąd i zaczerwienienie skóry, ślady po ukąszeniach, plamy krwi na pościeli i innych materiałach oraz nieprzyjemny zapach. W przypadku podejrzenia, że w twoim domu może być gniazdo pluskiew, warto skontaktować się z profesjonalnymi dezynsektorami, którzy pomogą w zwalczaniu problemu i usuwaniu gniazd pluskiew.

Gniazda pluskiew

To co nas wyróżnia na tle konkurencji:

Oszczędność

Szybkość działania

Kultura

Skuteczność

Dyskretność

Bezpieczeństwo

Opinie klientów

Facebook

opinia-facebook

Google

opinia-google-2

Oferteo

opinia-facebook

Google

opinia-google
Media o nas
tvs
gosc-niedzielny
dziennik-wschodni
Nasi klienci
KIRCHHOFF-Automotive
miasto-katowice
muzeum-gliwice

Dane kontaktowe

732 081 245 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały

Śląsk - Będzin, Bieruń, Blachownia, Bukowno, Bytom, Chełm Śląski, Tarnowskie Góry, Toszek, Tychy, Świętochłowice, Chorzów, Chrzanów, Cieszyn, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Imielin,, Piekary Śląskie, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kalety, Katowice, Kłobuck, Knurów, Koniecpol, Koziegłowy, Krzanowice, Krzepice, Kuźnia Raciborska, Lędziny, Libiąż, Lubliniec, Łaziska Górne, Łazy, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Myszków, Mysłowice, Ogrodzieniec, Olkusz, Orzesze, Oświęcim, Pilica, Poręba, Pszczyna, Pszów, Radzionków, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Ruda Śląska, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Strumień, Sławków, Szczekociny, Szczyrk, Ustroń, Wilamowice, Wisła, Wojkowice, Woźniki, Zabrze, Zawiercie, Żarki, Żory, Żywiec i okolice.

Małopolska - Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Wieliczka, Olkusz, Andrychów, Skawina, Myślenice, Oświęcim, Chrzanów, Wadowice, Brzesko, Trzebinia, Kęty, Nowy Targ, Krzeszowice, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Chełmiec, Tarnów, Wolbrom, Libiąż, Limanowa, Grybów, Zabierzów, Stary Sącz, Niepołomice, Nowy Targ, Brzeszcze, Czarny Dunajec, Miechów, Dąbrowa Tarnowska, Kalwaria Zebrzydowska, Żabno, Bochnia, Tuchów, Oświęcim, Rabka-Zdrój i okolice.

Opolskie - Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Brzeg i okolice.

Dolnośląskie - Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra i okolice.

Wielkopolskie - Poznań, Gniezno, Leszno i okolice.

Kujawsko-Pomorskie - Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i okolice.

Pomorskie - Gdańsk, Gdynia, Rumia, Słupsk, Sopot, Elbląg i okolice.