Kleszcze

Pochodzenie: pajęczaki należące do gromady roztoczy; wyróżnia się blisko 825 gatunków kleszczy.

Występowanie: wilgotne lasy mieszane, ale przede wszystkim wysokie trawy i krzewy w tym paprocie, leszczyny i czarny bez.

Wygląd: długość ciała wynosi od 1mm do 30mm, średnio osobniki nie przekraczają długości 15mm; posiadają ryjkowaty narząd gębowy do ssania krwi oraz ząbki, pozwalające na utrzymywanie się na powierzchni skóry; wykształciły się u nich nożycowate szczękoczułki; jedna para odnóży przekształcona w narząd Hallera – narząd węchu reagujący na zmiany wilgotności.

Pokarm: krew i płyny tkankowe.

Cechy ogólne: pasożyty zewnętrzne kręgowców; są ślepe – ofiarę tropią poprzez węch lub przez wyczute wibracje; do żerowania wybierają miejsca, w których skóra jest cienka, a dodatkowo jest ciepło; najbardziej wabi je zapach potu i dwutlenku węgla.

Choroby: wirus kleszczowego zapalenia mózgu, borelioza, anaplazmoza, tularemia, gorączka krwotoczna.

Zwalczanie: profesjonalnie przeprowadzone zwalczanie kleszczy przez ekspertów DDD.

Ciekawostka: kleszcza nigdy nie należy smarować tłuszczem, ponieważ wtedy pajęczak dusi się i jeszcze szybciej wprowadza toksyczne substancje do organizmu! Największą aktywność kleszczy odnotowuje się od maja do czerwca oraz od września do października.

Wyszukaj

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, aby z łatwością znaleźć to, czego potrzebujesz.

Dane kontaktowe

732 081 245 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały
Jesteśmy ogólnopolską firmą, która ma swoje oddziały w wielu miastach kraju. Dlatego niezależnie od Twojego położenia przyjedziemy, aby Ci pomóc! Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Ci oddział i zadzwoń!

Dezynfeusz - natychmiastowe działanie i potwierdzona skuteczność!