Komary

Pochodzenie: rodzina owadów z rzędu muchówek; uskrzydlone stawonogi.

Występowanie: znanych jest ponad 40 rodzajów i 3,5 tys. gatunków komarów – w Polsce odnotowano 47 gatunków; występują od Arktyki po strefę międzyzwrotnikową; w związku ze zmianami klimatycznymi zasięg ich występowania poszerza się i sprawia, że szczególnie zagrożona jest Europa Południowa; larwy rozwijają się w środowisku wodnym.

Wygląd: dorosłe osobniki posiadają aparat kłująco-ssący.

Pokarm: krew i nektar kwiatowy.

Cechy ogólne: samice ssą krew zwierząt stałocieplnych i niektórych owadów; samice przywabia wysokie stężenie dwutlenku węgla i zapach potu; posługują się termodetekcją (czyli umiejętnością rozróżniania temperatur), dlatego najczęściej atakują młodych mężczyzn, dzieci i kobiety w okresie owulacji; samce żywią się nektarem.

Choroby: malaria, filarioza, żółta febra, tularemia, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, denga, gorączka doliny Rift; choroby przenoszone są drogą krwi; ukąszenia powodują zaczerwienienie, pieczenie oraz groźne reakcje alergiczne.

Zwalczanie: profesjonalnie przeprowadzona dezynsekcja komarów poprzez zamgławianie termiczne (dymem) lub na zimno.

Ciekawostka: niektóre gatunki komarów potrzebują tak niewielkiej ilości wody, aby się rozmnożyć, że wystarczające okazują się nawet skorupy ślimaka.

Wyszukaj

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, aby z łatwością znaleźć to, czego potrzebujesz.

Dane kontaktowe

732 081 245 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały
Jesteśmy ogólnopolską firmą, która ma swoje oddziały w wielu miastach kraju. Dlatego niezależnie od Twojego położenia przyjedziemy, aby Ci pomóc! Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Ci oddział i zadzwoń!

Dezynfeusz - natychmiastowe działanie i potwierdzona skuteczność!