Muchy

Pochodzenie: owady z rodziny muchówek krótkoczułkich; wyróżnia się ponad 4000 gatunków zaliczanych do 100 rodzajów; w Polsce występuje 278 gatunków much.

Występowanie: wszystkie strefy klimatyczne, a nawet wyspy oceaniczne; najczęściej spotykane w lasach liściastych i iglastych oraz na otwartych, nasłonecznionych i suchych terenach; w środowisku człowieka najczęściej wybierają stajnie, obory, rośliny oraz wysypiska śmieci.

Wygląd: zwykle ich wielkość wynosi od 2-12mm, największe osobniki rzadko osiągają 20mm długości; ubarwienie zazwyczaj szare lub czarne, czasem intensywnie żółte lub metalicznie lśniące, niekiedy z wyraźnymi plamami na tułowiu i odwłoku; dorosłe owady posiadają owalną głowę, duże oczy i dobrze wykształcone skrzydła.

Pokarm: niektóre dorosłe gatunki są drapieżnikami, żywią się krwią lub padliną; wabi je cukier, pot, krew, łzy, brud.

Cechy ogólne: samica jest większa od samca; muchy latają z prędkością 8km/h; najchętniej składają swoje jaja w kale świńskim – z 1kg kału świń może wylęgnąć się 15000 larw.

Szkodliwość: na powierzchni swojego ciała mucha przenosi 6 milionów mikroorganizmów, a w jelicie nawet 30 milionów – stanowi to ogromne zagrożenie epidemiologiczne! Muchy są odpowiedzialne za  dur brzuszny, paratyfus, dyzenterię, cholerę, gruźlicę, polio, salmonellozę  oraz stadia przetrwalnikowe pasożytów.

Zwalczanie: profesjonalnie wykonana dezynsekcja much; zamgławianie i oprysk.

Ciekawostka: W 1780 roku wraz z brytyjskim skazańcami i owcami muchy zostały przypadkowo przeniesione do Australii; kąt widzenia much wynosi 360°.

Wyszukaj

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, aby z łatwością znaleźć to, czego potrzebujesz.

Dane kontaktowe

732 081 245 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały
Jesteśmy ogólnopolską firmą, która ma swoje oddziały w wielu miastach kraju. Dlatego niezależnie od Twojego położenia przyjedziemy, aby Ci pomóc! Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Ci oddział i zadzwoń!

Dezynfeusz - natychmiastowe działanie i potwierdzona skuteczność!