Kołatki

Pochodzenie: gatunek owada z rzędu chrząszczy, stawonóg.

Występowanie: występują w całej Europie skąd zostały przeniesione także do Ameryki Północnej, Australii, Afryki Południowej i Nowej Zelandii; miejsca chłodne i wilgotne – takie jak piwnice, nie tolerują miejsc suchych i ciepłych.

Wygląd: kołatki osiągają wielkość od 2-4mm; ich ciało ma kolor brązowy lub czarny.

Pokarm: larwy kołatek żerują w drewnie iglastym i liściastym; niszczą wszelkie konstrukcje budowlane wykonane z drewniana i meble.

Cechy ogólne: najgroźniejszy szkodnik wśród owadów żerujących w drewnie; drąży otwory o szerokości 1-2mm, z których wysypuje się mączka drewna; najlepiej czuje się w temp. 20’C i wilgotności powietrza około 70%; jest nieodporny na wysokie temperatury.

Szkodliwość: doszczętnie niszczy strukturę drewna; zlekceważony doprowadza do konieczności całkowitej wymiany wszelkich drewnianych elementów konstrukcyjnych i mebli.

Zwalczanie: profesjonalnie przeprowadzona dezynsekcja metodą termiczną lub chemiczną; gazowanie siarczanem węgla.

Ciekawostka: czasami można usłyszeć wyraźne odgłosy stukania, które nigdy nie są kojarzone z tak małym owadem; są to odgłosy samca, który wybrał twardy element drewna i uderza w niego, przypominając kołatanie – stąd nazwa szkodnika.

Wyszukaj

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, aby z łatwością znaleźć to, czego potrzebujesz.

Dane kontaktowe

732 081 245 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały
Jesteśmy ogólnopolską firmą, która ma swoje oddziały w wielu miastach kraju. Dlatego niezależnie od Twojego położenia przyjedziemy, aby Ci pomóc! Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Ci oddział i zadzwoń!

Dezynfeusz - natychmiastowe działanie i potwierdzona skuteczność!