ZWALCZANIE PLUSKIEW WROCŁAW

Chcesz szybko, skutecznie i dyskretnie pozbyć się pluskiew? Zadzwoń:
732 081 245 - Zadzwoń teraz!

Zwalczanie Pluskiew Wrocław – Odpluskwianie

Masz podejrzenia, że w Twoim mieszkaniu zadomowiły się pluskwy? A może jesteś właścicielem obiektu wypoczynkowego i obawiasz się, że nieproszeni goście zepsują opinie Twojego pensjonatu? Jeszcze kilkanaście lat temu pluskwy uchodziły za prawie wytępione, jednak wraz z rozwojem transportu międzynarodowego oraz turystyki zagranicznej, problem tych insektów powrócił. Obecnie pluskwy możemy spotkać wszędzie – w środkach komunikacji zbiorowej, pięciogwiazdkowych hotelach, restauracjach, kinach, szpitalach oraz prywatnych mieszkaniach i domach. Jak walczyć z tym problemem? Przede wszystkim nie próbuj pozbyć się pluskiew „na własną rękę”, zamiast tego skontaktuj się z profesjonalną firmą dezynsekcyjną Dezynfeusz.

Jak rozpoznać pluskwę domową?

Pluskwa domowa to niewielki owad żywiący się krwią zwierząt ciepłokrwistych (ulubionym żywicielem tych owadów jest człowiek). Zidentyfikowanie pluskwy jest niezwykle trudne, ponieważ ich rozmiary nigdy nie przekraczają 6 minimetrów długości. Do tego pluskwy stronią od wszelkich źródeł światła, dlatego żywe osobniki możesz zaobserwować wyłącznie w nocy. W związku z tym pierwszym sygnałem, który świadczy o pojawieniu się pasożytów, są charakterystyczne ślady ukąszeń. Pamiątką po ukąszeniu pluskwy domowej są swędzące plamki, które bardzo często układają się w kształt linii prostej lub trójkąta.

Jeśli chcesz spróbować odnaleźć źródło pluskiew, przyjrzyj się dokładnie najbliższemu otoczeniu łóżka. Najczęstszymi kryjówkami tych owadów są ramy łóżek, materace, zasłony, szczeliny ścian lub parkietów, uszkodzone tapety, ramy obrazów oraz lustra.

Skuteczne usuwanie pluskiew (odpluskwianie) we Wrocławiu i okolicy

Pluskwy to uporczywy i wstydliwy problem. Choć owady te nie przenoszą żadnych chorób, to ich dotkliwe ukąszenia wywołują strach i obrzydzenie. Obecność insektów w renomowanym hotelu czy wykwintnej restauracji może skutecznie zrujnować opinię miejsca i odstraszyć wszystkich potencjalnych gości. Niestety zwalczenie pluskiew nie jest proste. Środki, które możesz kupić w drogeriach, nie poradzą sobie z jajami i larwami owadów. Jedynym stuprocentowo skutecznym sposobem na zwalczenie tych pasożytów jest zatrudnienie firmy Dezynfeusz. Nasi pracownicy mają wieloletnie doświadczenie w eliminacji pluskiew, dlatego doskonale wiedzą, gdzie szukać tych owadów i jakie środki zastosować, by pozbyć się problemu raz na zawsze.

Chcesz skorzystać z naszych usług? Do kontaktu zapraszamy wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolicznych miast.

 

FAQ – Pluskwy domowe


1. Czym są pluskwy domowe?

Pluskwy domowe (Cimex lectularius) to niewielkie, domowe insekty, żywiące się krwią ludzi i zwierząt w trakcie snu. Są one brązowo-czerwone, pozbawione skrzydeł i zazwyczaj mierzą od 1 do 7 mm. Mogą przetrwać wiele miesięcy bez dostępu do krwi.

2. Gdzie można znaleźć pluskwy domowe?

Pluskwy domowe są rozpowszechnione na całym świecie i występują w obu Amerykach, Afryce, Azji i Europie. Problem ich obecności nie jest zarezerwowany tylko dla krajów rozwijających się, lecz dotyczy również różnych części Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii i innych części Europy. Pluskwy domowe można znaleźć w mieszkania, schroniskach, pokojach hotelowych, statkach wycieczkowych, autobusach, pociągach i pokojach wieloosobowych. Szukają one miejsc, gdzie ludzie śpią i ukrywają się w ciągu dnia w ramach łóżek, sprężynach, materacach, zagłówkach, szafkach, w pęknięciach lub szczelinach, za tapetami i w innych pobliskich miejscach. Zwykle nie oddalają się one dalej niż 2,5 metra od miejsca, w którym śpią ludzie, chociaż w ciągu nocy są w stanie przejść nawet ponad 30 metrów.

3. Czy pluskwy domowe są nośnikami chorób?

Pluskwy domowe nie przenoszą chorób. Jednak ich obecność może być uciążliwa, ponieważ ich ugryzienia powodują swędzenie i utrudniają spokojny sen. Czasami swędzenie może być tak uciążliwe, że osoba ugryziona będzie niezdolna do powstrzymania się przed nadmiernym drapaniem, co może prowadzić do infekcji skórnych.

4. Jakie są zagrożenia wynikające z obecności pluskiew?

Ugryzienia pluskiew domowych mogą mieć różny wpływ na różne osoby: od braku fizycznych objawów, przez niewielkie zmiany skórne w miejscu ugryzienia, aż po silne reakcje alergiczne. Mimo że pluskwy nie są uważane za niebezpieczne, osoby cierpiące na reakcje alergiczne mogą potrzebować pomocy medycznej.

5. Jakie sygnały mogą wskazywać na występowanie plagi pluskiew w domu?

Charakterystycznymi oznakami obecności pluskiew w domu są ugryzienia na twarzy, szyi, dłoniach i innych częściach ciała, które często pojawiają się podczas snu. Jednak niektóre osoby mogą rozwijać objawy nawet do 14 dni po ugryzieniu, dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na inne sygnały, takie jak egzoszkielety po linieniu, pluskwy w materacach i pościeli, rdzawe plamy krwi po kontakcie z kałem pluskiew oraz słodkawy zapach stęchlizny.

6. Jak rozpoznać ugryzienie pluskwy domowej?

Ugryzienie pluskwy domowej jest trudne do rozpoznania, jeśli nie znaleziono innych oznak ich obecności w pomieszczeniu. Podczas ugryzienia pluskwa wstrzykuje ofierze środek znieczulający, który utrudnia rozpoznanie momentu ugryzienia. Objawy po ugryzieniu pluskwy są podobne do tych po ugryzieniach komara lub pchły, w postaci lekko opuchniętego i zaczerwienionego obszaru, który może powodować swędzenie. Ugryzienia mogą występować pojedynczo lub układać się w linie. Inne objawy to problemy ze snem, niepokój oraz problemy skórne, które nasilają się podczas intensywnego drapania. Reakcja organizmu na ugryzienie pluskwy może być różna, w zależności od osoby. Niektórzy nie odczuwają reakcji alergicznej, a u innych może dojść nawet do wstrząsu anafilaktycznego.

7. Jak pluskwy domowe dostają się do budynków?

Pluskwy domowe są mistrzami kamuflażu i mogą przebywać w najmniejszych przestrzeniach przez długi czas, nawet bez dostępu do krwi. Często są przenoszone przez ludzi podróżujących po świecie, którzy przewożą je w swoich bagażach, materiałach, pościeli i meblach, w których mogą się ukryć. Pluskwy mogą rozprzestrzeniać się po całym obszarze, z którego zostały przywiezione.

8. Kto jest narażony na obecność pluskiew w budynku?

Każdy może spotkać się z problemem pojawienia się pluskiew domowych w swoim mieszkaniu, zwłaszcza jeśli odwiedza miejsca, w których występuje ich plaga. Jednak osoby, które regularnie podróżują i zajmują pomieszczenia, w których poprzednio przebywali inni ludzie, są bardziej narażone.

9. Jak leczyć ugryzienia pluskiew i zapobiegać im?

Jeśli masz problemy z ugryzieniami pluskiew domowych, nie ma się czym zbytnio martwić, ponieważ nie stanowią one poważnego zagrożenia dla zdrowia. Aby złagodzić skutki ugryzienia, należy unikać drapania skóry, a następnie nałożyć preparat antyseptyczny lub środek łagodzący alergię. Aby zwalczyć plagę pluskiew, najlepiej skontaktować się ze specjalistyczną firmą, która ma doświadczenie w usuwaniu insektów. Aby zapobiec pojawieniu się pluskiew, należy regularnie kontrolować pomieszczenia, aby upewnić się, że nie ma tam tych insektów.

10. Jak zapobiegać pojawieniu się pluskiew?

Aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się pluskiew w domu, po podróży należy dokładnie wyprać ubrania i odkurzyć bagaże. Pluskwy są wrażliwe na temperaturę, więc warto wykorzystać to, umieszczając niewielkie przedmioty w zamrażarce lub prać ubrania w temperaturze przynajmniej 60°C. Aby walczyć z pluskwami domowymi, można również skorzystać z odkurzacza, aby dokładnie odkurzyć szczeliny w podłodze, ramy łóżek, obrazy, materace i inne trudno dostępne miejsc

11. Długość życia i czas rozmnażania się pluskiew

Pluskwy domowe są łatwe do zauważenia, ponieważ dorosłe owady mają od 1 do 7 mm długości i są brunatno-brązowe, a jaja mają około 1 mm. Po zauważeniu obecności pluskiew konieczne jest podjęcie szybkich działań, ponieważ inaczej problem może okazać się trudny do opanowania. Pluskwy rozmnażają się w szybkim tempie, składając zwykle 2-3 jaja dziennie, co w ciągu kilku miesięcy składa się na około 500 jaj. W ciągu 10 dni jaja wylęgają się w larwy, a po 6 tygodniach dojrzewają do dorosłych owadów.

12. Jakie zagrożenie dla zdrowia powodują pluskwy domowe?

Mimo że pluskwy domowe nie przenoszą poważnych chorób, ich obecność może być uciążliwa ze względu na skutki ugryzień. Ugryzienia pluskiew mogą powodować swędzenie i reakcje alergiczne. Dla niektórych ludzi, szczególnie z nadwrażliwością, skutki ugryzień mogą być poważne i wymagać specjalistycznego leczenia.

13. Jak pluskwy domowe się poruszają?

Pluskwy nie mają skrzydeł, ale nadal potrafią przemieszczać się z miejsca na miejsce. Wykorzystują do tego ludzi, którzy podróżują po całym świecie. Kiedyś uważano, że pluskwy są niemal całkowicie wymarłe i nie stanowią problemu na skalę globalną, ale rozwój turystyki i transportu pomógł im się odbudować. Teraz pluskwy mogą trafić do nowych miejsc nawet poprzez zwykłą podróż autobusem lub tramwajem, ponieważ są w stanie przecisnąć się przez niewielkie szczeliny w ścianach i rurach.

14. Jak pozbyć się pluskiew domowych?

Najlepiej skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy, aby skutecznie pozbyć się pluskiew domowych. Samodzielne próby likwidacji mogą pogorszyć sytuację, a specjaliści korzystają z kilku skutecznych metod walki z owadami. Jedną z metod jest zamgławianie ULV, które pozwala na rozprowadzenie biobójczego preparatu w postaci bardzo małych kropli, które dostają się nawet do trudno dostępnych miejsc i szczelin. Inną popularną metodą jest oprysk ciśnieniowy, który aplikuje środek bezpośrednio na powierzchnie, na których występują insekty. Pozostałe dwie metody to wymrażanie ciekłym azotem i wygrzewanie mieszkania, ale obie mają swoje wady. W przypadku wymrażania, może to stanowić zagrożenie dla ludzi, a wygrzewanie może uszkodzić wiele sprzętów elektronicznych i AGD, wymagając dodatkowego zastosowania oprysku chemicznego.

To co nas wyróżnia na tle konkurencji:

Oszczędność

Szybkość działania

Kultura

Skuteczność

Dyskretność

Bezpieczeństwo

Opinie klientów

Facebook

opinia-facebook

Google

opinia-google-2

Oferteo

opinia-facebook

Google

opinia-google
Media o nas
tvs
gosc-niedzielny
dziennik-wschodni
Nasi klienci
KIRCHHOFF-Automotive
miasto-katowice
muzeum-gliwice

Dane kontaktowe

732 081 245 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały

Śląsk - Będzin, Bieruń, Blachownia, Bukowno, Bytom, Chełm Śląski, Tarnowskie Góry, Toszek, Tychy, Świętochłowice, Chorzów, Chrzanów, Cieszyn, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Imielin,, Piekary Śląskie, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kalety, Katowice, Kłobuck, Knurów, Koniecpol, Koziegłowy, Krzanowice, Krzepice, Kuźnia Raciborska, Lędziny, Libiąż, Lubliniec, Łaziska Górne, Łazy, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Myszków, Mysłowice, Ogrodzieniec, Olkusz, Orzesze, Oświęcim, Pilica, Poręba, Pszczyna, Pszów, Radzionków, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Ruda Śląska, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Strumień, Sławków, Szczekociny, Szczyrk, Ustroń, Wilamowice, Wisła, Wojkowice, Woźniki, Zabrze, Zawiercie, Żarki, Żory, Żywiec i okolice.

Małopolska - Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Wieliczka, Olkusz, Andrychów, Skawina, Myślenice, Oświęcim, Chrzanów, Wadowice, Brzesko, Trzebinia, Kęty, Nowy Targ, Krzeszowice, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Chełmiec, Tarnów, Wolbrom, Libiąż, Limanowa, Grybów, Zabierzów, Stary Sącz, Niepołomice, Nowy Targ, Brzeszcze, Czarny Dunajec, Miechów, Dąbrowa Tarnowska, Kalwaria Zebrzydowska, Żabno, Bochnia, Tuchów, Oświęcim, Rabka-Zdrój i okolice.

Opolskie - Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Brzeg i okolice.

Dolnośląskie - Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra i okolice.

Wielkopolskie - Poznań, Gniezno, Leszno i okolice.

Kujawsko-Pomorskie - Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i okolice.

Pomorskie - Gdańsk, Gdynia, Rumia, Słupsk, Sopot, Elbląg i okolice.