Czego nie lubią karaluchy?
Chcesz szybko i skutecznie pozbyć się karaczanów?
Wybierz skutecznego i sprawdzonego fachowca!
Czego nie lubią karaluchy?
Opieka i konsultacja merytoryczna: Nikodem Zając, Mykolog oraz biolog terenowy
Świadectwo mykologiczne Nr 12/SP/2020
Karaluchy – prawdziwi mistrzowie przetrwania. Przeżyją bez jedzenia tygodniami, bez wody całkiem długo, a nawet bez głowy przez kilka dni! Wydają się niemal niezniszczalne, ale czy na pewno? Na szczęście mają swoje słabości, a jeśli wiesz, czego nie lubią, możesz skutecznie zniechęcić je do osiedlenia się w Twoim domu. Jakie zapachy, warunki i działania sprawiają, że uciekają gdzie pieprz rośnie? Sprawdźmy!
Karaluchy nie cierpią czystości i suchości
Brzmi banalnie, ale to prawda – karaluchy uwielbiają bałagan i wilgoć. Jeśli w Twoim domu jest sucho, czysto i nie mają dostępu do pożywienia, nie będą miały po co się zatrzymywać. Regularne sprzątanie, brak leżących okruszków, szczelnie zamykane pojemniki na żywność i suche powierzchnie w łazience sprawiają, że ich komfort życia spada praktycznie do zera.
A skoro karaluchy potrzebują wody, to kapiący kran w łazience czy nieszczelna rura pod zlewem to dla nich prawdziwa oaza. Dlatego jeśli nie chcesz, by zamieszkały u Ciebie na stałe, warto szybko uporać się z wyciekami i nadmierną wilgocią.
Karaluchy nie znoszą intensywnych zapachów
Ich zmysł węchu jest wyjątkowo czuły, więc jeśli coś pachnie zbyt intensywnie, zaczynają się wycofywać. Cytrusy, mięta, lawenda czy eukaliptus to dla nich zapachowa blokada. Możesz używać olejków eterycznych lub rozłożyć skórki cytryny tam, gdzie mogą się pojawiać – dla Ciebie to świeży aromat, a dla nich bariera nie do przejścia.
Niektórzy twierdzą, że działa także ocet – jego ostry zapach nie tylko odstrasza owady, ale też dezynfekuje powierzchnie, więc może być dodatkową bronią w walce z karaluchami.
Kliknij poniżej i zobacz z bliska, jak wyglądają prusaki!
Karaluchy nie lubią światła
Te owady to typowe nocne marki – za dnia chowają się w ciemnych zakamarkach, a po zmroku ruszają na polowanie. Jeśli włączysz światło w kuchni w środku nocy i zobaczysz, jak coś ucieka pod szafkę, to właśnie zdradziłeś ich plan. Nie znoszą nagłych zmian oświetlenia, więc częste zaglądanie w potencjalne kryjówki może sprawić, że poczują się zagrożone.
Oczywiście, samo zapalanie światła nie wystarczy, żeby je wytępić, ale jeśli będziesz regularnie sprawdzać ich ulubione kryjówki, trudniej im będzie się zadomowić.
Zwalczanie karaczanów w kamienicy – Realizacja z Dnia 26.10.2023
Wybierz skutecznego i sprawdzonego fachowca z gwarancją! Zadzwoń teraz i zajmij pierwszy wolny termin!Zwalczanie karaczanów w kamienicy - Realizacja z Dnia 26.10.2023 26 października 2023 roku przeprowadziliśmy kompleksową dezynsekcję w kamienicy, na powierzchni 100...
Zwalczanie karaczanów w placówce medycznej – Realizacja z dnia 7.09.2023
Wybierz skutecznego i sprawdzonego fachowca z gwarancją! Zadzwoń teraz i zajmij pierwszy wolny termin!Zwalczanie karaczanów w placówce medycznej - Realizacja z dnia 7.09.2023 7 września 2023 roku przeprowadziliśmy usługę dezynsekcji w placówce medycznej, której celem...
5/5 |
Bardzo polecam dezynfeusza, pomogli mi pozbyc sie prusków. Szybki i miły serwis.
Sławosz Wamberski
5/5 |
Bardzo dobra obsługa. Szybko usunęli robaki dając mi wszystkie potrzebne informacje. Dziękuję za pomoc 🙂
Magda Nowak
Firma Dezynfeusz® otrzymała certyfikat Firma Roku 2023.
Wystawiony przez Certyfikację Krajową
Zadzwoń i dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!
Karaluchy nie tolerują niskich temperatur
Jeśli jest coś, czego naprawdę nie znoszą, to zimno. Karaluchy najlepiej czują się w ciepłych miejscach – dlatego tak chętnie zasiedlają kuchnie, łazienki i wnętrza sprzętów elektronicznych. Jeśli temperatura w pomieszczeniu spada poniżej 5°C, ich ruchy stają się spowolnione, a przy jeszcze niższych temperaturach mogą nawet zamarznąć.
Oczywiście, nie chodzi o to, żeby mieszkać w lodówce, ale jeśli masz podejrzenie, że w jakimś małym przedmiocie (np. kartonie czy elektronice) mogą kryć się karaluchy, możesz spróbować wystawić go na mróz na kilka godzin.
Tak wyglądają jaja prusaków i karaluchów – w zależności od gatunku mogą przybierać różne barwy!
Karaluchy nie lubią, gdy zabierasz im kryjówki
To owady, które kochają ukryte miejsca. Szczeliny pod listwami przypodłogowymi, przestrzenie za lodówką, szpary w ścianach – to ich idealne schronienia. Jeśli więc uszczelnisz te miejsca, nagle zrobi się dla nich niewygodnie. Nie będą miały dokąd się schować i w końcu zaczną szukać nowego lokum… najlepiej bardzo daleko od Twojego mieszkania.
Regularne uszczelnianie szczelin, sprzątanie rzadko ruszanych miejsc i eliminowanie potencjalnych kryjówek to sposób na to, by skutecznie uprzykrzyć im życie.
Karaluchy nie lubią profesjonalnych metod dezynsekcji
A jeśli domowe sposoby nie wystarczą? Cóż, największym wrogiem karaluchów jest oprysk dezynsekcyjny, żelowanie i zamgławianie. Oprysk działa natychmiastowo, eliminując dorosłe osobniki i larwy. Żelowanie to skuteczna metoda „na przynętę” – karaluchy spożywają trujący żel i przekazują go innym, co powoduje stopniowe wymieranie całej kolonii. Zamgławianie to natomiast kompleksowe podejście – rozprowadzana w powietrzu mgiełka dociera do najmniejszych zakamarków, eliminując karaluchy tam, gdzie nie sposób ich dostrzec gołym okiem.
Zaufali nam
Dezynfeusz – pożegnamy karaluchy za Ciebie
Jeśli masz dość ciągłego zastanawiania się, czy coś właśnie przeszło po Twoim blacie kuchennym, lepiej działać szybko. Dezynfeusz wie, jak skutecznie pozbyć się tych odpornych insektów. Dzięki opryskowi dezynsekcyjnemu, żelowaniu i zamgławianiu nie tylko eliminujemy dorosłe karaluchy, ale też ich gniazda i jaja. Karaluchy nie znikną same, a im dłużej czekasz, tym bardziej rozbudowują swoje kolonie.
Nie czekaj, aż zrobią sobie u Ciebie dom – skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się resztą!
Szukasz informacji o karaczanach? Znajdź je tutaj:
Wybierz skutecznego i sprawdzonego fachowca z gwarancją!
Zadzwoń teraz i zajmij pierwszy wolny termin! Możesz również zapytać o inne nasze usługi.
732 224 849
Zadzwoń do nas: 7:00-21:00 od poniedziałku do piątku oraz 8:00-17:00 w sobotę, niedzielę i święta!
Dezynfeusz® teraz w Twoim mieście
Wykonujemy skuteczne usługi z branży DDD oraz zwalczania wilgoci zgodnie z normami PN-EN 16636:2015-03 oraz najnowsze wersjami IFS/BRC I AIB ochrona obiektów zakładu przemysłu spożywczego zgodna z wymaganiami HACCP, AIB, IFS wersja 7 i BRC wersja 8. Wieloletnie doświadczenie poparte jest zadowoleniem tysięcy Klientów. Usługi dla przedsiębiorstw (B2B) i podmiotów publicznych realizujemy w całej Polsce.
Nasze oddziały
Dezynfeusz® wciąż się rozwija. Stale na mapie Polski pojawiają się nowe oddziały firmy. Jeśli w Twoim mieście jeszcze nas nie ma - bez obaw, bez najmniejszego problemu dotrzemy do Ciebie. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie nasze usługi DDD są niezbędne.
Bezpłatny, błyskawiczny dojazd!
- Śląsk - Będzin, Bieruń, Blachownia, Bukowno, Bytom, Chełm Śląski, Tarnowskie Góry, Toszek, Tychy, Świętochłowice, Chorzów, Chrzanów, Cieszyn, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Imielin,, Piekary Śląskie, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kalety, Katowice (oddział lokalny: Katowice, Bankowa 14, 40-007), Kłobuck, Knurów, Koniecpol, Koziegłowy, Krzanowice, Krzepice, Kuźnia Raciborska, Lędziny, Libiąż, Lubliniec, Łaziska Górne, Łazy, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Myszków, Mysłowice, Ogrodzieniec, Olkusz, Orzesze, Oświęcim, Pilica, Poręba, Pszczyna, Pszów, Radzionków, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Ruda Śląska, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Strumień, Sławków, Szczekociny, Szczyrk, Ustroń, Wilamowice, Wisła, Wojkowice, Woźniki, Zabrze, Zawiercie, Żarki, Żory, Żywiec i okolice.
- Małopolska - Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Wieliczka, Olkusz, Andrychów, Skawina, Myślenice, Oświęcim, Chrzanów, Wadowice, Brzesko, Trzebinia, Kęty, Nowy Targ, Krzeszowice, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Chełmiec, Tarnów, Wolbrom, Libiąż, Limanowa, Grybów, Zabierzów, Stary Sącz, Niepołomice, Nowy Targ, Brzeszcze, Czarny Dunajec, Miechów, Dąbrowa Tarnowska, Kalwaria Zebrzydowska, Żabno, Bochnia, Tuchów, Oświęcim, Rabka-Zdrój i okolice.
- Świętokrzyskie - Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Skarżysko-Kamienna, Sandomierz, Busko-Zdrój, Końskie, Jędrzejów, Staszów, Pińczów, Włoszczowa, Opatów, Kazimierza Wielka, Ćmielów, Nowa Słupia i okolice.
- Łódzkie - Łódź, Piotrków Trybunalski, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Zgierz, Radomsko, Sieradz, Zduńska Wola i okolice.
- Opolskie - Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Brzeg, Kluczbork, Strzelce Opolskie, Krapkowice, Namysłów, Olesno, Zdzieszowice, Paczków, Gogolin, Lewin Brzeski i okolice.
- Dolnośląskie - Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra i okolice.
- Wielkopolskie - Poznań (Oddział lokalny: Poznań, ul. Sierotki Marysi 14, 60-193), Gniezno, Leszno i okolice.
- Pomorskie - Gdańsk (Oddział lokalny: Gdańsk, Nad Stawem 12, 80-454), Gdynia, Rumia, Słupsk, Sopot, Elbląg i okolice.