Korniki

Pochodzenie: podrodzina chrząszczy z rodziny ryjkowcowatych.

Występowanie: każdy obszar półkuli ziemskiej, na którym występują drzewa; są szkodnikami wtórnymi – ponieważ wybierają osłabione i chore drzewa; w Polsce występuje około 100 gatunków korników.

Wygląd: walcowaty kształt ciała; wielkość od 0,6-13mm; przybierają brunatną, czarną lub szarą barwę; posiadają zwarte czułki zakończone buławką.

Pokarm: żywią się łykiem, miazgą drzew lub wyhodowanym przez siebie grzybem; czasami ich pokarm stanowią także tkanki roślin zielonych, nasiona.

Cechy ogólne: rozwijają się w łyku, wilczomleczach, kaktusach; drążą w korze drewna komory godowe; dzielą się na gatunki monogamiczne i poligamiczne i właśnie to warunkuje ilość wydrążonych chodników macierzystych; w trakcie drążenia samice wstrzykują grzyb symbiotyczny, którego strzępy są pokarmem dla larw korników.

Choroby: groźna choroba grzybowa – grafioza wiązu; w chodnikach korników rozwijają się roztocza i grzyby.

Zwalczanie: profesjonalnie przeprowadzona dezynsekcja korników; pułapki feromonowe.

Ciekawostka: wbrew utartej opinii korniki nie rozwijają się w przedmiotach wykonanych z drewna, dopiero w późniejszym okresie mogą je zasiedlić.

Wyszukaj

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, aby z łatwością znaleźć to, czego potrzebujesz.

Dane kontaktowe

732 081 245 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały
Jesteśmy ogólnopolską firmą, która ma swoje oddziały w wielu miastach kraju. Dlatego niezależnie od Twojego położenia przyjedziemy, aby Ci pomóc! Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Ci oddział i zadzwoń!

Dezynfeusz - natychmiastowe działanie i potwierdzona skuteczność!