Szczury

Pochodzenie: rodzaj gryzonia z rodziny myszowatych; wyróżniamy kilkadziesiąt gatunków szczurów; gatunek najpopularniejszy w Polsce to szczur wędrowny; są to zwierzęta synantropijne (przystosowujące się do zmieniających się warunków otoczenia).

Występowanie: mieszkania, domy, budynki gospodarcze, śmietniki, kanalizacje, magazyny, opuszczone posesje.

Wygląd: długość ciała to zazwyczaj 19-28cm; długość ogona oscyluje wokół 13-23cm; masa wynosi około 250-350g; brunatny lub szary grzbiet z żółtym odcieniem; krępe ciało; tępo zakończony pysk; gruboskórne, wyraźnie owłosione, małe uszy.

Pokarm: gryzonie te są wszystkożerne.

Cechy ogólne: szczury chętnie przebywają blisko zbiorników wody; dobrze pływają; prowadzą zarówno dzienny jak i nocny tryb życia; siekacze szczurów w ciągu każdej doby wydłużają się o 0,4mm; zaobserwowano u szczurów niezwykłą zdolność do odbicia się od podłoża na wysokość twarzy ludzkiej.

Szkodliwość: szczury wędrowne są płochliwe i na widok człowieka uciekają; jeśli jednak nie mają dokąd uciec będą atakować – rzucać się na człowieka w okolicach twarzy i gryźć; niszczą przechowywaną żywność; niektóre roznoszone przez szczury choroby to: wścieklizna, gorączka szczurza, leptospiroza (choroba Weila), salmonelloza, dżuma, włosienica.

Zwalczanie: profesjonalnie przeprowadzona deratyzacja; monitoring HACCP.

Ciekawostka: w Indiach szczurów jest 6 razy więcej niż Hindusów; według badań z 1982r. szczury rocznie niszczą żywność na całym świecie o wartości 30 milardów dolarów.

Wyszukaj

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, aby z łatwością znaleźć to, czego potrzebujesz.

Dane kontaktowe

514 583 200 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały
Jesteśmy ogólnopolską firmą, która ma swoje oddziały w wielu miastach kraju. Dlatego niezależnie od Twojego położenia przyjedziemy, aby Ci pomóc! Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Ci oddział i zadzwoń!

Dezynfeusz - natychmiastowe działanie i potwierdzona skuteczność!

Call Now ButtonZadzwoń 514 583 200