ZWALCZANIE PLUSKIEW

Chcesz szybko, skutecznie i dyskretnie pozbyć się pluskiew? Zadzwoń:
732 081 245 - Zadzwoń teraz!

Pluskwy, ich jaja – insekty w materacu

Pluskwy w materacu to problem, który może wpłynąć negatywnie na jakość snu i zdrowie człowieka. Te małe owady kryją się w materacach i kąsają ludzi, co może powodować podrażnienia skóry i problemy ze snem. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak wykryć obecność pluskiew w materacu i jak się ich pozbyć.

Jak wykryć pluskwy w materacu?

Pluskwy to małe, płaskie owady o kształcie jajka. Często są brunatne lub czerwone i mają rozmiar od 1 do 5 mm. Są aktywne głównie nocą i żywią się krwią ludzi. Mogą kąsać człowieka, powodując świąd i podrażnienia skóry.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wykryć obecność pluskiew w materacu:

  1. Sprawdź szwy i krawędzie materaca: Pluskwy uwielbiają ukrywać się w szwach materaca oraz między krawędziami, dlatego dokładnie przeszukaj te miejsca, szukając czarnych kropek (kału) i jasnych skórek po linieniu.
  2. Obróć materac: Obróć materac i przejrzyj jego spód, szukając śladów pluskiew, takich jak kał lub skórki.
  3. Zwróć uwagę na pojawiające się świąd i wysypki: Jeśli często budzisz się z swędzącymi lub bolącymi ranami, to może to być oznaką, że pluskwy kąsają Cię w nocy.
  4. Otwórz pokrowiec materaca: Otwórz pokrowiec materaca i dokładnie przejrzyj jego wnętrze gąbki lub sprężyn, szukając śladów pluskiew, takich jak kał lub skórki.
  5. Wykorzystaj feromonowe pułapki na pluskwy: Możesz również kupić specjalne pułapki na pluskwy, które zawierają feromony i pomogą Ci wychwycić te szkodniki.

Jak pozbyć się pluskiew z materaca?

Jeśli zauważysz obecność pluskiew w materacu, ważne jest, aby jak najszybciej się ich pozbyć. Oto kilka sposobów, jak można to zrobić:

  1. Pranie: Wypranie pościeli, narzut i innych tkanin w ciepłej wodzie (co najmniej 60°C) zabije pluskwy i ich jaja. Po praniu warto te rzeczy wyprasować.
  2. Odkurzanie: Odkurzanie materaca i jego okolic może pomóc usunąć pluskwy i ich jaja. Należy użyć szczególnie mocnego odkurzacza, który jest w stanie wyciągnąć pluskwy z ich kryjówek.
  3. Skontaktuj się z profesjonalną firmą DDD: Jeśli zauważysz, że problem z pluskwami w materacu jest poważny, najlepiej skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się deratyzacją, dezynsekcją i dezynfekcją. Specjaliści z takiej firmy będą mieli narzędzia i doświadczenie, aby dokładnie zbadać Twój materac i wykryć obecność pluskiew. Następnie zastosują specjalistyczne środki, które pozbędą się pluskiew i ich jaj, a jednocześnie nie zaszkodzą Twojemu materacowi.
  4. Wybierz nowy materac: Jeśli problem z pluskwami w materacu jest nie do rozwiązania, a Twój materac jest już stary i zużyty, najlepiej rozważyć zakup nowego. Zawsze warto zwrócić uwagę na to, czy materac posiada dodatkowe zabezpieczenia przeciwko pluskwom, co ułatwi uniknięcie problemu w przyszłości.

Podsumowując, pluskwy w materacu to problem, z którym warto walczyć, ponieważ może to wpłynąć na jakość snu i zdrowie człowieka. Ważne jest, aby regularnie sprawdzać materac i dokładnie go czyścić, aby uniknąć obecności pluskiew. Jeśli jednak problem już wystąpił, najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy pomogą uratować materac. Jedynie w skrajnych przypadkach, warto taki materac wyrzucić (np. olbrzymie gniazdo pluskiew w środku). 

Szczelny pokrowiec

Można też rozważyć użycie bardzo szczelnego pokrowca, którym przykryjemy wnętrze materaca i w ten sposób zabijemy wszystkie pluskwy, które są w środku (pluskwy nie będą w stanie wygryźć sobie drogi, a jeżeli będzie 100 % szczelny, nie ma możliwości żeby się wydostały). Należy jednak wtedy mieć 100 % pewności o tę perfekcyjną szczelność, dlatego trzeba zadbać o odpowiedni rodzaj pokrowca.

To co nas wyróżnia na tle konkurencji:

Oszczędność

Szybkość działania

Kultura

Skuteczność

Dyskretność

Bezpieczeństwo

Opinie klientów

Facebook

opinia-facebook

Google

opinia-google-2

Oferteo

opinia-facebook

Google

opinia-google
Media o nas
tvs
gosc-niedzielny
dziennik-wschodni
Nasi klienci
KIRCHHOFF-Automotive
miasto-katowice
muzeum-gliwice

Dane kontaktowe

732 081 245 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały

Śląsk - Będzin, Bieruń, Blachownia, Bukowno, Bytom, Chełm Śląski, Tarnowskie Góry, Toszek, Tychy, Świętochłowice, Chorzów, Chrzanów, Cieszyn, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Imielin,, Piekary Śląskie, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kalety, Katowice, Kłobuck, Knurów, Koniecpol, Koziegłowy, Krzanowice, Krzepice, Kuźnia Raciborska, Lędziny, Libiąż, Lubliniec, Łaziska Górne, Łazy, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Myszków, Mysłowice, Ogrodzieniec, Olkusz, Orzesze, Oświęcim, Pilica, Poręba, Pszczyna, Pszów, Radzionków, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Ruda Śląska, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Strumień, Sławków, Szczekociny, Szczyrk, Ustroń, Wilamowice, Wisła, Wojkowice, Woźniki, Zabrze, Zawiercie, Żarki, Żory, Żywiec i okolice.

Małopolska - Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Wieliczka, Olkusz, Andrychów, Skawina, Myślenice, Oświęcim, Chrzanów, Wadowice, Brzesko, Trzebinia, Kęty, Nowy Targ, Krzeszowice, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Chełmiec, Tarnów, Wolbrom, Libiąż, Limanowa, Grybów, Zabierzów, Stary Sącz, Niepołomice, Nowy Targ, Brzeszcze, Czarny Dunajec, Miechów, Dąbrowa Tarnowska, Kalwaria Zebrzydowska, Żabno, Bochnia, Tuchów, Oświęcim, Rabka-Zdrój i okolice.

Opolskie - Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Brzeg i okolice.

Dolnośląskie - Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra i okolice.

Wielkopolskie - Poznań, Gniezno, Leszno i okolice.

Kujawsko-Pomorskie - Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i okolice.

Pomorskie - Gdańsk, Gdynia, Rumia, Słupsk, Sopot, Elbląg i okolice.