Zwalczanie Pluskiew, Usuwanie pluskiew, Odpluskwianie

Dyskretnie dojeżdżamy do każdego klienta

Nieważne czy chcesz zamówić usługę do małego mieszkania czy do hotelu! Dyskretnie przyjeżdżamy do każdego! Poruszamy się nieoznakowanymi samochodami i w zwykłych ubraniach. Nasi eksperci sprawiają, że pluskwy znikają raz na zawsze. Telefonicznie zamów wizytę naszego specjalisty i odetchnij z ulgą, problem zniknie!

Dojazd gratis do każdej usługi

Ta wyjątkowa oferta dotyczy Twojego miasta! Nic nie zapłacisz za dojazd do Twojego miasta i wybranych miast ościennych. Jesteś wyjątkowym Klientem i na to zasługujesz. Skorzystaj z tej wspaniałej promocji! Zadzwoń i zamów zwalczanie pluskiew z promocyjnym dojazdem GRATIS!

Świadczymy usługi zwalczania pluskiew w Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach, Sosnowcu, Gliwicach, Częstochowie, Zabrzu, Bydgoszczy, Toruniu i wszelkich innych miastach województw małopolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego i śląskiego. Błyskawiczny dojazd i usunięcie pluskiew.

Pisemna gwarancja odpluskwiania z polisą na 120 dni!*

Udzielamy gwarancji w formie polisy 120 dniowej – nie możemy wykluczyć, że pluskwy w tym czasie z niezależnego od nas powodu nie pojawią się u Ciebie ponownie, ale możemy Cię zapewnić, że jeśli tak się stanie do 120 dni od naszej wizyty, to usuniemy dla Ciebie pluskwy w tym czasie ZA DARMO!

Pełna dyskrecja

Specjaliści Dezynfeusza to profesjonaliści, którzy wyjątkowo dbają o dyskrecję. Spodziewaj się wizyty mężczyzny, który porusza się schludnym, nieoznakowanym samochodem. Jeśli będzie potrzebna odzież ochronna, to dopiero wewnątrz mieszkania specjalista ją założy. A potem, w zwykłym eleganckim stroju, jak gdyby nigdy nic opuści Twoje mieszkanie. Sąsiedzi o niczym się nie dowiedzą!

Najkrótsza kwarantanna – wstęp do pomieszczenia poddanego zabiegowi zwalczania pluskiew już po 2 godzinach!

Dzięki technologii, którą stosujemy oraz środkom nowoczesnej generacji nie trzeba opuszczać mieszkania czy domu, bo sam zabieg ograniczony jest najczęściej tylko do kilku pomieszczeń, do których można wrócić już po 2h! To bardzo wygodne i nowoczesne. Zapomnij o opuszczaniu mieszkania po odpluskwianiu na długi czas!

Czy to bezpieczne dla zdrowia?

Środki, które stosujemy są dostępne tylko dla firm z uprawnieniami. Dzięki temu są bardzo skuteczne i bezwzględne dla pluskiew. Ale Eksperci Dezynfeusza zadbają o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny i poinstruują Cię jak się zachować w trakcie zabiegu. Będziesz w 100% bezpieczny. Te same środki do odpluskwiania stosujemy w szpitalach, salach chorych, przedszkolach, a nawet żłobkach. Efekty są doskonałe! Zadzwoń już teraz, aby zająć najwygodniejszy dla siebie termin wykonania zabiegu – 732 081 245.

Szczegółowa wycena usuwania pluskiew

Przygotowaliśmy dla naszych nowych Klientów mnóstwo atrakcyjnych promocji i rabatów. Zadzwoń, a od ręki wycenimy dla Ciebie koszt odpluskwiania. Telefonicznie opowiemy Ci również o wszystkich aktualnych przecenach i nowościach. Nie przegap najlepszych promocji! Cena odpluskwiania jest zależna od kilku czynników. Zadzwoń teraz!

Lider na rynku

Dezynfeusz to ogólnopolska marka i lider na rynku usług DDD. Wybierając profesjonalne zwalczanie pluskiew przez ekspertów Dezynfeusza, postępujesz bezpiecznie i mądrze. Nasi specjaliści są odpowiednio przeszkoleni i posiadają wszelkie potrzebne uprawnienia. Oprócz tego zawsze otrzymasz dokładny protokół z wykonanej usługi oraz potwierdzenie zapłaty.

Jak pozbyć się pluskwy domowej? Odpluskwianie i usuwanie Pluskiew.

Próbujesz na własną rękę usunąć pluskwie w domu i niestety nie przynosi to korzyści? Pluskiew nadal pojawia się w twoim domu, mieszkaniu na łóżkach, w pokojach, na materacu, na dywanach? Naturalne i domowe sposoby na pluskwie nie zawsze przynoszą pożądane rezultaty. W takim wypadku warto się zastanowić czy nie zamówić profesjonalnej firmy która usunie pluskwie z twojego domu, pomierzeń czy mieszkania. Odpluskwianie jest wskazane jeśli pluskwie pojawią się w domu, mieszkaniu czy pomieszczeniu, ponieważ szybko się przemieszczają i mogą zająć znaczą część powierzchni domu lub mieszkania. I pamiętaj, zwalniacze pluskiew ozonem to nie jedyny sposób by pozbyć się pluskwy domowej. Zadzwoń do nas i poznaj skuteczne metody usuwania Pluskiew w twoim mieszkaniu czy domu.

Dla hoteli I innych firm również

Rozwiązaliśmy już problem pluskiew w tysiącach hoteli i szpitalach. Zabieg wykonujemy w taki sposób, aby nie zakłócić rytmu funkcjonowania Państwa firmy. Oczywiście wystawiamy fakturę VAT, zaświadczenia dla urzędów, SANEPIDu oraz protokoły wykonania usługi odpluskwiania! Zadzwoń już dzisiaj i zarezerwuj miejsce!

A co jeśli to nie pluskwy?

Dla nas to bez znaczenia. Usuwamy wszystkie szkodniki, a opracowana przez nas innowacyjna technologia jest skuteczna również w eliminacji niemal wszystkich robaków, jakie tylko mogą się pojawić w Twoim domu. Regularnie otrzymujemy sygnały, że również inne robaki takie jak np. mole czy pająki również zniknęły po naszej ostatniej wizycie zwalczającej pluskwy.

*Gwarancja z polisą jest udzielana Klientom indywidualnym i firmom, w lokalach w których nie występuje rotacja ludzi.

Lista miast w których działamy:

Śląsk – Będzin, Bieruń, Blachownia, Bukowno, Bytom, Chełm Śląski, Tarnowskie Góry, Toszek, Tychy, Świętochłowice, Chorzów, Chrzanów, Cieszyn, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Imielin,, Piekary Śląskie, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kalety, Katowice, Kłobuck, Knurów, Koniecpol, Koziegłowy, Krzanowice, Krzepice, Kuźnia Raciborska, Lędziny, Libiąż, Lubliniec, Łaziska Górne, Łazy, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Myszków, Mysłowice, Ogrodzieniec, Olkusz, Orzesze, Oświęcim, Pilica, Poręba, Pszczyna, Pszów, Radzionków, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Ruda Śląska, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Strumień, Sławków, Szczekociny, Szczyrk, Ustroń, Wilamowice, Wisła, Wojkowice, Woźniki, Zabrze, Zawiercie, Żarki, Żory, Żywiec i okolice.

MałopolskaKraków, Tarnów, Nowy Sącz, Wieliczka, Olkusz, Andrychów, Skawina, Myślenice, Oświęcim, Chrzanów, Wadowice, Brzesko, Trzebinia, Kęty, Nowy Targ, Krzeszowice, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Chełmiec, Tarnów, Wolbrom, Libiąż, Limanowa, Grybów, Zabierzów, Stary Sącz, Niepołomice, Nowy Targ, Brzeszcze, Czarny Dunajec, Miechów, Dąbrowa Tarnowska, Kalwaria Zebrzydowska, Żabno, Bochnia, Tuchów, Oświęcim, Rabka-Zdrój i okolice.

Mazowieckie – Warszawa, Pruszków, Legionowo, Piaseczno, Otwock, Żyrardów, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Ząbki, Grodzisk Mazowiecki, Marki i okolice.

Opolskie – Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Brzeg i okolice.

Dolnośląskie – Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra i okolice.

Wielkopolskie – Poznań, Gniezno, Leszno i okolice.

Kujawsko-Pomorskie – Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i okolice.

Pomorskie – Gdańsk, Gdynia, Rumia, Słupsk, Sopot, Elbląg i okolice.

Zobacz też:

Zwalczanie Pluskiew Poznań,
Zwalczanie Pluskiew Wrocław,
Zwalczanie Pluskiew Kraków,
Zwalczanie Pluskiew Łódź,
Zwalczanie Pluskiew Bydgoszcz.

FAQ dot. pluskiew

1. Czym są pluskwy domowe?

 Pluskwy domowe (Cimex lectularius) to małe, domowe insekty, które żywią się krwią ludzi i zwierząt podczas ich snu. Pluskwy domowe są czerwono-brązowe, nie mają skrzydeł i zwykle mierzą od 1-7 mm. Insekty mogą żyć nawet kilka miesięcy bez dostępu do krwi.
 

2. Gdzie można znaleźć pluskwy domowe?

 Pluskwy domowe występują na całym świecie, można je spotkać w obu Amerykach, Afryce, Azji i Europie. Obecność tych insektów była zwykle uznawana za problem rozwijających się państw, jednak w ostatnich latach problem stał się coraz bardziej popularny w różnych częściach Stanów Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz innych Częściach Europy. Pluskwy domowe znajdowano w 5-gwiazdkowych hotelach i pensjonatach, a ich obecność nie była spowodowana brakiem zachowania czystości lub nieodpowiednimi warunkami życia, w miejscu ich znalezienia. Pluskwy domowe zazwyczaj występują w mieszkaniach, schronach, pokojach hotelowych, hotelach statkach wycieczkowych autobusach, pociągach i pokojach wieloosobowych. We wnętrzach szukają miejsc, w których ludzie śpią. Podczas dnia ukrywają się w miejscach takich jak: materace, sprężynach, ramach łóżek, zagłówkach, komodach w pęknięciach lub szczelinach, za tapetami, a także w innych miejscach w pobliżu łóżka. Pluskwy domowe są w stanie przejść nawet ponad 30 metrów w nocy, jednak zwykle nie oddalają się dalej niż 2,5 metra od miejsca, w którym ludzie śpią. 

3. Czy pluskwy domowe roznoszą choroby?

 Pluskwy domowe nie są znane z roznoszenia chorób. Obecność insektów może być jednak uciążliwa, ponieważ ich ugryzienia powodują swędzenie i utrudniają spokojny sen. Czasami swędzenie może być tak dokuczliwe, że pogryziona osoba nie będzie w stanie zapanować nad koniecznością nadmiernego drapania się, co w efekcie może przyczynić się do powstania infekcji skórnej.

 

4. Jakie zagrożenie dla zdrowia stanowią pluskwy?

 

Ugryzienia pluskiew domowych mogą wpływać w odmienny sposób na poszczególne osoby. Reakcje na ukąszenia mogą być bardzo różne, od braku jakichkolwiek fizycznych objawów, przez niewielki znak w miejscu ugryzienia, po bardzo silne reakcje alergiczne. Insekty te nie są postrzegane jako niebezpieczne, jednak u niektórych osób w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej może być konieczna pomoc medyczna.

5. Jakie znaki mogą świadczyć o pojawieniu się plagi pluskiew domowych?

 

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych sygnałów, świadczących o obecności pluskiew domowych są, powstałe podczas snu, charakterystyczne ugryzienia na twarzy, szyi, dłoniach i innych częściach ciała. Jednakże u niektórych osób ślady po ugryzieniach mogą rozwijać się nawet do 14 dni, zatem istotne jest, aby być wyczulonym na inne czynniki, mogące świadczyć o obecności pluskiew. Należą do nich:

• należące do pluskiew egzoszkielety po linieniu,

• pluskwy domowe w materacach i pościeli,

• rdzawe plamy krwi powstałe w wyniku kontaktu, wypełnionego krwią kału pluskiew, z materacem lub innymi meblami w pobliżu łóżka,

• słodkawy zapach stęchlizny.

6. Jak rozpoznać ugryzienie pluskwy domowej?

 

Trudno stwierdzić, czy osoba została ugryziona przez pluskwę domową, jeśli w pomieszczeniu nie znaleziono innych oznak obecności tych insektów. Podczas ugryzienia pluskwy wstrzykują ofierze antykoagulant, czyli środek znieczulający, który uniemożliwia rozpoznanie momentu ugryzienia. Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że zostali ugryzieni, dopóki na ich ciele, w przeciągu jednego do kilku dni, nie pojawi się ślad świadczący o ukąszeniu. Ślady po ugryzieniach pluskiew są podobne do tych po komarach lub pchłach – lekko opuchnięty i zaczerwieniony obszar, mogący powodować uciążliwe swędzenie. Miejsca ugryzień mogą występować pojedynczo lub układać się w kształt linii. Innymi oznakami ugryzień tych insektów mogą być problemy ze snem, niepokój oraz problemy skórne nasilające się podczas intensywnego drapania. Wpływ ugryzienia pluskiew domowych na poszczególne osoby może być zupełnie różny, dlatego u niektórych osób może nie wystąpić żadna reakcja alergiczna, a na ich ciele nie pojawi się żaden widoczny znak świadczący o ugryzieniu. Z kolei inne osoby mogą być uczulone na ugryzienia tych insektów, przez co ich organizm zareaguje w negatywny sposób. Do powikłań po ugryzieniach zaliczamy bardzo duże, bolesne i opuchnięte ślady, a w rzadkich przypadkach nawet wstrząs anafilaktyczny.

7. W jaki sposób pluskwy domowe trafiają do budynków?

 

Pluskwy domowe to mistrzowie kamuflażu. Smukłe i płaskie ciała umożliwiają im wejście nawet w najmniejsze przestrzenie i pozostanie tam przez bardzo długi okres, nawet bez dostępu do krwi. Insekty zwykle są przenoszone z miejsca na miejsce przez ludzi podróżujących po świecie. Pluskwy podróżują w fałdach materiału, bagażach, śpiworach, złożonych ubraniach, pościeli, meblach, a także innych miejscach, w których mogą się ukryć. Wielu ludzi nie nie zdaje sobie sprawy z tego, że wraz z nimi podróżują pluskwy, które rozprzestrzeniają się po tych obszarach.

8. Kto może spodziewać się obecności pluskiew w budynku?

 

Każdy może spotkać się z problemem pojawienia się pluskiew domowych w swoim mieszkaniu, kiedy tylko odwiedzi miejsce, w którym występuje ich plaga. Jednak najbardziej narażone są osoby, które regularnie podróżują i zajmują pomieszczenia, w których poprzednio spali inni ludzie.

9. Jak leczyć ugryzienia pluskiew i zapobiegać im?

 Ugryzienia pluskiew domowych zwykle nie stanowią poważnego zagrożenia dla zdrowia. Najlepszym sposobem na złagodzenie ugryzienia jest unikanie drapania ugryzionego miejsca oraz nałożenie w jego okolicę preparatu antyseptycznego lub zażycie środków łagodzących alergię. Plagę pluskiew zwykle zwalcza się stosując odpowiednie opryski. Jeśli podejrzewasz, że masz do czynienia z obecnością pluskiew skontaktuj się ze specjalistyczną firmą, mającą doświadczenie w likwidacji insektów. Najlepszym sposobem na zapobieganie rozwojowi inwazji pluskiew jest regularna kontrola pomieszczenia, w celu wykluczenia obecności tych insektów.

 

10. Jak zapobiegać pojawieniu się pluskiew?

 W celu zmniejszenia ryzyka pojawienia się pluskiew w mieszkaniu warto, po odbytej podróży dokładnie wyprać ubrania i odkurzyć bagaże. Insekty te są wrażliwe na bardzo niską i bardzo wysoką temperaturę, zatem warto wykorzystać ten fakt. Niewielkie przedmioty przywiezione z podróży można zapakować do woreczków i umieścić w zamrażarce, najlepiej na przynajmniej 10 godzin. W temperaturze – 20 stopni pluskwy nie mają szans na przeżycie. Ubrania należy wyprać w temperaturze przynajmniej 60℃, doskonałym rozwiązaniem okaże się również para wodna, potrafiąca zabić nawet jaja pluskiew. To bardzo ważne, ponieważ zniszczenie jaj bywa problematyczne dla większości środków dostępnych w sklepach. Doskonałym sposobem walki z pluskwami domowymi jest użycie odkurzacza. Należy dokładnie odkurzyć szczeliny w podłodze, ramy łóżek, obrazów, materace oraz inne miejsca, które trudno wyczyścić innym sposobem.

 

11. Długość życia i czas rozmnażania się pluskiew

 

Dużym ułatwieniem podczas rozpoznawania obecności pluskiew domowych jest fakt, że są one widoczne gołym okiem, dorosłe owady mają od 1-7 mm długości i są brunatno-brązowe, natomiast jaja tych insektów mają ok. 1 mm, zatem również są widoczne bez użycia specjalistycznego sprzętu. Po stwierdzeniu obecności pluskiew konieczne jest podjęcie szybkiej reakcji, w przeciwnym razie problem może okazać się niezwykle trudny do opanowania. Szczególnie szybko należy działać, gdy insekty pojawią się w budynkach z dużą ilością pomieszczeń, takich jak: szpitale, bloki mieszkalne, hotele czy hostele. Zbagatelizowanie problemu może doprowadić do rozwoju plagi pluskiew domowych; wszystko dlatego, że rozmanażają się one w zastraszającym tempie. Samica składa zwykle 2-3 jaj dziennie, jednak niektórzy eksperci twierdzą, że ta liczba może sięgać nawet 10. Na podstawie tych danych można wyliczyć, że podczas trwającego kilka miesięcy życia, jedna samica złoży ok. 500 jaj, a kiedy policzy się jaja złożone przez wszystkie samice w kolonii problem robi się naprawdę duży. Ze złożonych w ciemnych miejscach (szczelinach między panelami lub ramach łóżek) jaj po około 10 dniach wylęgają się larwy, które w przeciągu 6 tygodni dojrzewają, stając się dorosłymi osobnikami.

12. Jakie zagrożenie dla zdrowia powodują pluskwy domowe?

 

Jak dotąd nie wykryto żadnej poważnej choroby przenoszonej przez pluskwy domowe, jednak ich obecność nie jest nigdy mile widziana. Ugryzienia insektów nie należą do przyjemnych, są swędzące, a w niektórych przypadkach mogą powodować silną reakcję alergiczną. Dla niektórych dużym problemem może być stres spowodowany świadomością obecności pluskiew, u osób bardziej wrażliwych ta świadomość może się przyczyniać do rozwoju dyskomfortu psychicznego, a nawet bardziej poważnych zaburzeń natury psychicznej.

13. W jaki sposób przemieszczają się pluskwy domowe?

 

Pluskwy nie mają skrzydeł, jednak doskonale radzą sobie z przemieszczaniem z miejsca na miejsce. Wykorzystują do tego ludzi podróżujących po świecie. Bardzo istotny jest fakt, że jeszcze kilkadziesiąt lata temu te insekty uważana były za gatunek niemal całkowicie wymarły i nie stanowiący problemu na skalę globalną. To wzrost zainteresowania turystyką i rozwój transportu pozwolił im odbudować populację. Jednak, aby pluskwy trafiły do miejsca docelowego nie trzeba jechać na egzotyczne wakacje. Bardzo często wystarczy zwyczajna podróż autobusem lub tramwajem, aby pluskwy trafiły do mieszkania. Z uwagi na niewielki rozmiar pluskwy domowe potrafią przeciskać się nawet przez bardzo małe szczeliny w ścianach oraz rurach, co ułatwia im przedostanie się z mieszkania do mieszkania.

14. Sposoby na pozbycie się pluskiew domowych?

 

Do skutecznej walki z pluskwami domowymi zaleca się skorzystanie z usług specjalistycznej firmy. Samodzielne próby likwidacji mogą pogorszyć sytuację i dać insektom więcej czasu na rozwój. Specjaliści najczęściej korzystają z kilku skutecznych metod likwidacji owadów.

• pierwszą z nich jest zamgławianie ULV – ta metoda umożliwia rozprowadzenie biobójczego preparatu w postaci kropli nawet 5x mniejszych niż w przypadku tradycyjnego oprysku szczegółowego. Dzięki temu środek z łatwością unosi się w powietrzu i dostaje nawet do trudno dostępnych miejsc i niewielkich szczelin,

• równie często stosuje się oprysk ciśnieniowy, aplikując środek na powierzchnię występowania insektów

• pozostałe dwie metody wykorzystują wrażliwość pluskiew na skrajnie niskie i skrajnie wysokie temperatury. Pomieszczenie można wymrozić ciekłym azotem, co jednak może stanowić zagrożenie dla człowieka. Po usłudze bardzo często dodatkowo stosuje się jeszcze oprysk chemiczny. Wygrzewanie mieszkania również niesie za sobą konsekwencje. W temperaturze 60℃, jaka jest konieczna do prawidłowego wykonania usługi, topi się wiele sprzętów RTV i AGD.

 

To co nas wyróżnia na tle konkurencji:

Oszczędność

Szybkość działania

Kultura

Skuteczność

Dyskretność

Bezpieczeństwo

Opinie klientów

Facebook

opinia-facebook

Google

opinia-google-2

Oferteo

opinia-facebook

Google

opinia-google
Media o nas
tvs
gosc-niedzielny
dziennik-wschodni
Nasi klienci
KIRCHHOFF-Automotive
miasto-katowice
muzeum-gliwice

Dane kontaktowe

732 081 245 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały

Śląsk - Będzin, Bieruń, Blachownia, Bukowno, Bytom, Chełm Śląski, Tarnowskie Góry, Toszek, Tychy, Świętochłowice, Chorzów, Chrzanów, Cieszyn, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Imielin,, Piekary Śląskie, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kalety, Katowice, Kłobuck, Knurów, Koniecpol, Koziegłowy, Krzanowice, Krzepice, Kuźnia Raciborska, Lędziny, Libiąż, Lubliniec, Łaziska Górne, Łazy, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Myszków, Mysłowice, Ogrodzieniec, Olkusz, Orzesze, Oświęcim, Pilica, Poręba, Pszczyna, Pszów, Radzionków, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Ruda Śląska, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Strumień, Sławków, Szczekociny, Szczyrk, Ustroń, Wilamowice, Wisła, Wojkowice, Woźniki, Zabrze, Zawiercie, Żarki, Żory, Żywiec i okolice.

Małopolska - Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Wieliczka, Olkusz, Andrychów, Skawina, Myślenice, Oświęcim, Chrzanów, Wadowice, Brzesko, Trzebinia, Kęty, Nowy Targ, Krzeszowice, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Chełmiec, Tarnów, Wolbrom, Libiąż, Limanowa, Grybów, Zabierzów, Stary Sącz, Niepołomice, Nowy Targ, Brzeszcze, Czarny Dunajec, Miechów, Dąbrowa Tarnowska, Kalwaria Zebrzydowska, Żabno, Bochnia, Tuchów, Oświęcim, Rabka-Zdrój i okolice.

Opolskie - Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Brzeg i okolice.

Dolnośląskie - Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra i okolice.

Wielkopolskie - Poznań, Gniezno, Leszno i okolice.

Kujawsko-Pomorskie - Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i okolice.

Pomorskie - Gdańsk, Gdynia, Rumia, Słupsk, Sopot, Elbląg i okolice.