Usuwanie gniazda szerszeni

Chcesz szybko, skutecznie i dyskretnie pozbyć się szerszeni? Zadzwoń:
514 583 200 - Zadzwoń teraz!
Usuwanie gniazda szerszeni
Jak wygląda szerszeń?

Szerszeń jest największym owadem z gatunków osowatych, występujących w Europie. Osiąga rozmiary około 24 mm, jednakże Królowa mierzy nawet do 35 mm. Szerszeń jest drapieżnikiem i zamieszkuje tereny bezpośrednio związane z występowaniem człowieka. Swoje gniazda najczęściej buduje w dziuplach drzew, opuszczonych ulach lub w naszym sąsiedztwie – pod dachem, czy w dziurach budynków.

Czy jest niebezpieczny?

Szerszeń jest jednym z najniebezpieczniejszych owadów występujących w Polsce. Jego jad jest bardzo silny, a kilka ugryzień szerszenia może zabić dorosłego człowieka. Szczególnie jest on niebezpieczny, dla osób uczulonych na jego jad, wówczas użądlenie osobnika może nawet prowadzić do hospitalizacji. Ukąszenie tego owada jest też bardzo bolesne. Pocieszającym może być jednak fakt, że szerszeń niesprowokowany, rzadko sam żądli.

Co zrobić, kiedy zobaczymy szerszenia?

Przede wszystkim nie powinniśmy panikować i wykonywać gwałtownych ruchów. Szerszeń nasza zachowanie może odebrać jako atak i wówczas nas użądlić. Nie należy pod żadnych pozorem samemu likwidować gniazda. Mogą się tym zająć tylko wyspecjalizowane jednostki, bowiem nieumiejętna próba wyeliminowania go, może skończyć się tragicznie.

Firma Dezynfeusz od lat zajmuje się profesjonalną dezynsekcją, a także usuwaniem gniazd szerszeni. Jeśli zauważysz w pobliżu swojego domostwa pojedynczego owada – nie panikuj! Gdy masz podejrzenia, że może ich być więcej, nie wahaj się i od razu skontaktuj się z nami!

Opinie klientów

Facebook

opinia-facebook

Google

opinia-google-2

Oferteo

opinia-facebook

Google

opinia-google

To co nas wyróżnia na tle konkurencji:

oszczędność

Szybkość działania

Kultura

Skuteczność

Dyskretność

Bezpieczeństwo

Dane kontaktowe

514 583 200 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały

Kraków, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Łódź, Katowice, Szczecin

Call Now ButtonZadzwoń 514 583 200