Zwalczanie kleszczy

Chcesz szybko, skutecznie i dyskretnie pozbyć się kleszczy? Zadzwoń:
514 583 200 - Zadzwoń teraz!
Zwalczanie kleszczy

Czym jest kleszcz?

Kleszcz to pajęczak z podgromady roztoczy. Długość jego ciała nie przekracza 30 mm. Występuje na zalesionych terytoriach, a także w wysokich trawach. Te pasożyty żywią się krwią kręgowców, jednakże człowiek nie jest ich ulubionym żywicielem. Najczęściej atakują zwierzęta ze swojego bezpośredniego środowiska bytowania, czyli gryzonie, ptaki, wiewiórki i inne leśne ssaki.

Czy kleszcz jest niebezpieczny?

Kleszcz może być niebezpieczny ze względu na groźną chorobę, którą przenosi. Mowa tu przede wszystkim o boreliozie. Równie niebezpieczne jest także kleszczowe zapalenie mózgu. Ugryzienie kleszcza jest bezbolesne, często więc możemy nie zdawać sobie sprawy z jego wystąpienia. Nie każdy kleszcz przenosi groźne mikroorganizmy. Należy jednak pamiętać, że nawet ugryzienie przez „zwykłego kleszcza” może powodować alergię i stany zapalne skóry.

Jak wyeliminować pasożyta?

Nie istnieje idealny, drogeryjny preparat, który zabezpieczy nas przed kleszczami. Często okazuje się, że nasz pot może być tak silnym wabikiem, że zignorują one wszystkie odstraszacze. Najpewniejszym sposobem jest przeprowadzenie skutecznej dezynsekcji. Pozwoli to zabezpieczyć nasze terytorium przed tymi pasożytami. Wówczas zadbamy także o nasze zwierzęta domowe, które często łapią tych nieprzyjaznych pasażerów na gapę.

Firma Dezynfeusz wie, jak przeprowadzić skuteczną dezynsekcję. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafimy użyć odpowiednich specyfików, żeby przywrócić bezpieczeństwo wokół domostwa naszych Klientów. Chcesz pożegnać kleszcze? Skontaktuj się z nami!

Opinie klientów

Facebook

opinia-facebook

Google

opinia-google-2

Oferteo

opinia-facebook

Google

opinia-google

To co nas wyróżnia na tle konkurencji:

oszczędność

Szybkość działania

Kultura

Skuteczność

Dyskretność

Bezpieczeństwo

Dane kontaktowe

514 583 200 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały

Kraków, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Łódź, Katowice, Szczecin

Call Now ButtonZadzwoń 514 583 200