Pluskwy

Pochodzenie: gatunek owada z rzędu pluskwiaków różnoskrzydłych.

Występowanie: pomieszczenia, meble tapicerowane, pod boazerią i tapetami, pod materacami, za obrazami, w zasłonach i żaluzjach; najczęściej przedostają się do mieszkań od sąsiadów lub są przywożone w bagażach z pobytu w hotelach, akademikach; zakradają się do plecaków lub toreb podczas podróży pociągiem, autobusem, tramwajem.

Wygląd: około 3mm szerokości, od 4 do 6mm długości; owalne, czerwonobrunatne, spłaszczone ciało; małe oczy; każda stopa jest wyposażona w dwa haczyki; posiadają czułki rejestrujące ciepłotę ofiary.

Pokarm: krew zwierząt ciepłokrwistych oraz krew ludzka.

Cechy ogólne: pasożyt; posiada aparat gębowy kłująco-ssący; oczy służą jej do sprawdzania czy jest już wystarczająco ciemno, aby rozpocząć żerowanie; haczyki u stóp umożliwiają wspinanie się nawet po bardzo nierównych powierzchniach; w czasie jedzenia odwłok pluskwy staje się rozdęty i purpurowy od wsysanej krwi; pobierają krew co kilka dni; gdy nie mogą znaleźć żywiciela przez co najmniej 3 miesiące zapadają w hibernację.

Szkodliwość: ich ukąszenia pozostawiają białe pręgi na ciele oraz plamy krwi np. na pościeli; mogą wywoływać niepożądane reakcje alergiczne.

Zwalczanie: pluskiew nie da się usunąć żadną metodą domową; wyrzucenie mebli, ani przeprowadzenie remontu także nie będą skuteczne; jedynym sposobem jest profesjonalnie przeprowadzona dezynsekcja.

Ciekawostka: Gdy pluskwy są zaniepokojone z gruczołu w dolnej części ciała wydalają oleistą substancję o zapachu zgnitych malin. W ten sposób można rozpoznać ich obecność; nieprawdą jest, że pluskwy wybierają brudne i zaniedbane pomieszczenia – o ich zagnieżdżeniu najczęściej decyduje sąsiedztwo z zaatakowanym mieszkaniem lub podróż/pobyt wraz z osobami zaatakowanymi przez pluskwy.

Wyszukaj

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, aby z łatwością znaleźć to, czego potrzebujesz.

Dane kontaktowe

732 081 245 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały
Jesteśmy ogólnopolską firmą, która ma swoje oddziały w wielu miastach kraju. Dlatego niezależnie od Twojego położenia przyjedziemy, aby Ci pomóc! Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Ci oddział i zadzwoń!

Dezynfeusz - natychmiastowe działanie i potwierdzona skuteczność!