SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl

Jak usunąć ptaszyńce?

Ptaszyniec kurzy to roztocze, które zazwyczaj pasożytuje na drobiu. Są praktycznie niezauważalne, bowiem ich wielkość nie osiąga nawet 1 milimetra. Ich naturalnym środowiskiem są kurniki, gdzie kryją się pod deskami – z dala od światła słonecznego. Atakują przeważnie nocą, przysysając się do swoich ofiar.

Ptaszyńce są niebezpieczne zarówno dla ptaków jak i dla ludzi. Odpowiedzialne są m.in za białaczkę drobiu, pomór, cholerę i wiele innych. Podejrzewa się, że mogą być odpowiedzialne za przenoszenie wirusów z grupy A i te wywołujące zapalenie rdzenia i mózgu.

Groźne są przede wszystkim dla hodowców drobiu. Pasożyt może bowiem przenieść się na ludzką skórę i zainfekować człowieka. Alergeny występujące w ślinie mogą doprowadzić nawet do astmy oskrzelowej.

 

Roztocza ptaszyńca w pustym kurniku, potrafią przetrwać nawet do 10 miesięcy. Dlatego tak istotna jest dezynsekcja. Zwykłe zabiegi czyszczące nie pomogą nam w pozbyciu się pasożyta. Żyje on bowiem w miejscach niekiedy trudno dostępnych, do których nie będziemy w stanie samodzielnie dotrzeć.

Niezbędna jest więc pomoc specjalistów. Pracownicy firmy Dezynfeusz są doskonale przeszkoleni. Wiedzą, jakich preparatów należy użyć, aby pozbyć się tego niebezpiecznego organizmu.

Po wykryciu obecności ptaszyńca, dezynsekcja jest konieczna. W przeciwnym wypadku hodowane ptaki, a nawet zwierzęta domowe narażone będą na śmierć, a mieszkańcy na groźne choroby.

Dane kontaktowe

514 583 200 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały
Jesteśmy ogólnopolską firmą, która ma swoje oddziały w wielu miastach kraju. Dlatego niezależnie od Twojego położenia przyjedziemy, aby Ci pomóc! Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Ci oddział i zadzwoń!

Dezynfeusz - natychmiastowe działanie i potwierdzona skuteczność!

Call Now ButtonZadzwoń 514 583 200