SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl

Jak zwalczyć wołki zbożowe?

Wołek zbożowy to czarny chrząszcz żerujący na ziarnach zboża. Jego nazwa jest nieprzypadkowa, bowiem larwy tego owada rozwijają się w m.in pszenicy, jęczmieniu i kukurydzy. W przypadku braku dostępności do ziaren, Wołki zbożowe schronienie znajdują w produktach mącznych – w makaronie, czy suchym chlebie.

Wołek jest bardzo niebezpieczny, szczególnie dla osób zajmujących się uprawą zboża. Odpowiedzialny jest za niszczenie znacznej części plonów. Owady te zawierają na swym ciele alergeny, które groźne są dla osób bezpośrednio zaangażowanych w kontakt z zainfekowanymi ziarnami. Mogą doprowadzić nawet do pojawienia się astmy.

Zanieczyszczenie produktów zbożowych chitynowymi pancerzykami chrząszcza, może doprowadzić do kłopotów trawiennych. Wytępienie tego szkodnika nie jest najłatwiejsze. Dlatego warto o pomoc zwrócić się do profesjonalistów.

 

Ziarno, które zostało zainfekowane nie nadaje się już do spożycia. Wołki przenoszą bowiem dużo bakterii, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Niezwykle istotne jest więc przeglądanie naszych zapasów. Wołki zbożowe nie lubią hałasu, więc nasz stukot i szuranie może doprowadzić do ich ujawnienia się.

Firma Dezynfeusz zajmuje się m.in profesjonalną dezynsekcją. Ten proces jest niezwykle istotny, by magazynowane ziarna były bezpieczne, a po przetworzeniu nie narażały konsumentów na żadne powikłania.

Walka z tym szkodnikiem w pojedynkę jest bardzo ciężka i często skazana na porażkę. Potrzeba specjalistycznej techniki, by skutecznie wyeliminować tego chrząszcza. Nie warto więc wydawać ogromnych sum pieniężnych, na preparaty, które mogą nie zadziałać, lepiej skontaktować się ze specjalistami od dezynsekcji.

Dane kontaktowe

732 081 245 - Zadzwoń teraz!

E-mail: kontakt@dezynfeusz.pl
NIP: 9542778479

Nasze oddziały
Jesteśmy ogólnopolską firmą, która ma swoje oddziały w wielu miastach kraju. Dlatego niezależnie od Twojego położenia przyjedziemy, aby Ci pomóc! Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Ci oddział i zadzwoń!

Dezynfeusz - natychmiastowe działanie i potwierdzona skuteczność!